W jaki sposób prowadzić skuteczne akcje marketingowe?

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Jest w tym sporo racji. Już od dawna jest wiadomo, że najlepiej sprzedają się nie te produkty, które są najlepsze jakościowo, ale te, które mają najlepszy marketing. Dzieje się tak dlatego, że ludzie wolą kupować te rzeczy, które już znają. W momencie, gdy widzą spot telewizyjny to uważają, że jest to produkt godny zaufania i odznaczający się wysoką jakością. Prawda jest zupełnie inna. Najlepsze wyroby w ogóle nie są reklamowane, ponieważ ludzie uważają, że same się obronią. W pewnym sensie jest to prawda, ale nawet niewielka kampania reklamowa mogłaby zwiększyć obrotny wielokrotnie. Nie zawsze jednak jest to takie łatwe. Największą przeszkodą jest znalezienie takiego pomysłu, który były unikamy.

Jest to jednak zajęcie, którym zajmują się profesjonalne agencje reklamowe. Dla przedsiębiorcy istotną kwestią są sprawy finansowe. Nie ma się co oszukiwać – reklama jest bardzo droga. Tylko największe zakłady mają możliwość, aby wydać dziesiątki tysięcy za emisję kilkunastosekundowego spotu w telewizji. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych sposobów na to, aby pokazać ludziom, że nasza firma liczy się na rynku. Wykorzystać można pozostałe media – radio, pracę lub internet. Reklama w rozgłośni radiowej również nie należy do najtańszych. Zwłaszcza jeżeli jest to stacja, która nadawana jest na całą Polską. O wiele lepiej jest wykupić czas antenowy w jakiejś małej, lokalnej rozgłośni. W ten sposób informacje dotrze do tych osób, które najbardziej będą zainteresowani produktami lub usługami. Reklama w prasie również rządzi się podobnymi prawami. W dużych, kolorowych pismach może być kosztowna, ale za grosze można wykupić miejsce w lokalnej gazecie.

To również sprawi, że nazwa firmy dotrze do dużej ilości odbiorców. Największe pole do popisu daje reklama w internecie. Jest to tak specyficzne medium, że reklama może być albo bardzo tania, albo bardzo droga. I to wcale nie musi oznaczać, że będą różnić się w ilościach wyświetleń. Istnieje wiele portali, na których można się reklamować. Szczególnie polecane są te, które mają dużo odbiorców i są popularne, np. portale społecznościowe, branżowe magazyny. Nie oznacza to jednak, że nie warto jest wykupywać reklam na pomniejszych stronach – pozwala to na lepsze pozycjonowanie strony firmowej w wyszukiwarkach internetowych.

Bardo sympatyczną formą promocją są również artykuły reklamowe Wrocław. Najczęściej są to drobne przedmioty, które rozdaje się klientom, formy lub ludziom, którzy zainteresowani są współpracą. Mogą to być pendrive’y lub długopisy. Jest to ciekawa forma, ponieważ jest to „osobisty” upominek, który pozostawia dobre wrażenia. Wpływa to pozytywnie na renomę firmy, a na dodatek ma wpływ przy wyborze kontrahenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *