Sposoby izolacji termicznej mieszkania oraz domu.

Utrzymanie w domu odpowiedniego poziomu ciepła jest zagadnieniem niezwykle ważnym. Szczególnie, gdy panują chłodne miesiące. Wtedy zachodzi konieczność, aby ogrzewać mieszkanie. Niestety wiele rodzin ma z tym problem, bo nawet pomimo działającej instalacji, nie można utrzymać odpowiedniej temperatury w mieszkaniu. Na dodatek rachunki są bardzo wysokie i zupełnie nieodpowiadające stanu faktycznemu. Dzieje się tak dlatego, że prawdopodobnie dochodzi do utraty ciepła ze względu na nieodpowiednią izolację termiczną domu. Jest to stosunkowo częste. Zdarza się zwłaszcza w starych domach, gdzie nie przywiązywano uwagi do tego, aby domy zapewniały odpowiednią izolację przed czynnikami zewnętrznym. Na dodatek od tamtego czasu minęło wiele lat i czas również poczynił swoje – mury mogły ulec zniszczeniu i niektóre elementy się rozszczelniły.

Z tego powodu warto jest zainwestować w swoje mieszkanie. Nie tylko pozwoli to na polepszenie warunków bytowych, ale również na poczynienie oszczędności (w dłuższej perspektywie). Przede wszystkim powinniśmy zacząć od okien. Nie tylko służą do tego, aby dostarczyć światło do pomieszczeń, ale również mają dostarczać do wnętrza świeże powietrze. Nie oznacza to jednak, że tak ma być cały czas. W momencie, gdy okno jest zamknięte to powinno być całkowicie szczelne i zapewniać izolację termiczną. Okna Żory ponadto powinny tłumić hałas z zewnątrz. Warto jest więc sprawdzić swoje okiennice. Może okazać się, że drewno jest zmurszałe i konieczne będzie wymienienie ich na nowe. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i każde z nich cechują się czymś innym. Przede wszystkim można podzielić okna z uwagi na materiał, z którego zostały wykonane: drewniane, metalowe albo PCV.

Wszystkie z nich zapewniają odpowiedni poziom izolacji termicznej i są dobrym wyborem jeżeli chcemy mieć ciepło w swoim mieszkaniu. Podobnie sytuacja przedstawia się z drzwiami zewnętrznymi. Pełnią one podobną funkcję, ale dodatkowo mają za zadanie stanowić barierę przed włamywaczami. Bez trudu można znaleźć takie drzwi, które mają zamki antywłamaniowe. Wymiana starych drzwi na nowe będzie opłacalna i pozwoli na oszczędzenie pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. Warto wiedzieć, że naprawdę duża ilość ciepła ucieka przez dach. Wiele z nich nie posiada żadnej izolacji – w ten sposób dochodzi do naturalnego ochłodzenia się pomieszczeń w domu. Jest to zjawisko normalne, ponieważ gorące powietrze jest lżejsze od chłodnego. W przypadku, gdy mamy nieszczelny dach to całe to ciepło ucieknie i dalej będziemy marznęli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *