Wakacje. Jakie standardy oferują pokoje hotelowe?

Podczas wakacji lub urlopów ważną kwestią jest również miejsce spędzania takiego odpoczynku. Wiele osób decyduje się na miejsca, które są tanie i argumentują to tym, że i tak większość czasu będą spędzać poza miejscem zakwaterowania. Nie jest to do końca prawdą. Warto jest zainwestować w takie pokoje, które będą oferować różnego rodzaju wygody – przecież trzeba odpoczywać pod dni, który przeznaczony był na zwiedzanie atrakcji turystycznych. Jednym z najlepszych miejsc są hotele. Są to obiekty infrastruktury turystycznej, które świadczą odpłatne usługi noclegowe i przy okazji zapewniają wysokie standardy. Aby jakiś obiekt mógł być nazywany hotelem musi spełnić pewne warunki.

Przede wszystkim do dyspozycji gości musi zostać oddanych co najmniej 10 pokoi. Na dodatek powinny mieć w dyspozycji również szereg innych usług, które związane będą z pobytem turystów. Tak naprawdę można je podzielić na trzy różne klasy. Hotele turystyczne (ekonomiczne) przede wszystkim oferują zaspokojenie podstawowych potrzeb w atrakcyjnej i niewielkiej cenie. Nadrzędnym celem jest zapewnienie czystych i wygodnym miejsc noclegowych. Usługi kierowane są przede wszystkim do osób, które zatrzymują się przejazdem i oczekują komfortowych warunków, ale bez zbędnych wygód. Niekiedy w ofercie znajdują się również śniadania. Hotele średniej klasy oferują większy zakres usług. Oferta skierowana jest do osób, które podróżują służbowo lub dla bardziej zamożnych rodzin. Dla wszystkich gości dostępna jest rozbudowana oferta gastronomiczna – do dyspozycji jest restauracja, w której zamówić można posiłki i napoje.

Na dodatek pokoje są dobrze wyposażone i gwarantują podstawowe potrzeby – w każdym znajduje się też osobna łazienka. Niekiedy można skorzystać ze SPA, sauny lub basenu. Hotele luksusowe są przeznaczone dla najbardziej zamożnych osób. Charakteryzują się możliwością skorzystania z wielu usług – zarówno tych podstawowych, jak i tych dodatkowych. W każdym takim hotelu znajduje się konsjerż, czyli osoba, która wykonuje zlecenia gości. Pokoje w takich hotelach są znacznie większe i oferują dużo wyższy standard. W takich obiektach hotelarskich znajdują się także zespołu wielofunkcyjnych sal, gdzie możliwe jest organizowanie balów, bankietów oraz imprez okolicznościowych. Każdy hotel Września przypisany jest do odpowiedniej kategorii. Decyzję o tym podejmuje Marszałek Województwa. Kontrolę odpowiednich standardów sprawują organy takie jak Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz specjaliści z zakresu hotelarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *