Rodzicielstwo nie jest łatwe.

Witamy na świecie – co kupić niemowlakowi?

Wybierając się w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców i niemowlęcia, rzadko przychodzimy z pustymi rękoma. Utarło się, że każdy gość przynosi jakiś prezent, nawet jeśli miałby to być drobiazg. Wszystko zależy od relacji, jakie nas łączą oraz od naszych możliwości finansowych. Co jednak można kupić takiemu maluchowi?

Bardzo przydatnym prezentem, który z pewnością zostanie wykorzystany, są pieluszki. Ostatnio bardzo modne są torty pieluszkowe, które sprawiają, że ten niezbyt efektowny prezent, nabiera ciekawego wyglądu. W sklepach znajdziemy bogatą ofertę pieluszek i jeśli sami nie mamy doświadczenia, które z nich są rzeczywiście dobre, powinniśmy zasięgnąć odpowiednich informacji. Dobrym dopełnieniem pieluszkowego prezentu mogą być na przykład chusteczki nawilżane tej samej firmy. Ich przydatność potwierdzi każda mama.

Możemy także zdecydować się na zakup ubranek dla dzieci. Ponieważ najczęściej maluszek ma już w szafie swoją pierwszą wyprawkę, warto kupić ubrania ciut większe. Jeśli chcemy, by nasz prezent był bardziej osobisty, możemy poszukać tych z imieniem malucha lub odnoszących się w jakiś sposób do jego rodziców. Każdy z nas z pewnością nie raz widział śpioszki dla małego fana piłki nożnej lub miłośnika muzyki rockowej. Doskonałym rozwiązaniem będzie również zakup spersonalizowanego kocyka, ręcznika kąpielowego czy rożka. Wiadomo, że maluch potrzebuje kilku sztuk tych przedmiotów, dlatego nie musimy się szczególnie obawiać, że rodzice wcześniej kupili kocyk. Będzie to z pewnością prezent wykorzystany, praktyczny, a przy tym może stać się piękną pamiątką.

Zakup niektórych praktycznych prezentów wymaga konsultacji z rodzicami dziecka. Jeśli zdecydujemy się na sprezentowanie kosmetyków do pielęgnacji malucha, akcesoriów do karmienia czy smoczków, trzeba zapytać koniecznie, jakie produkty będą odpowiednie. Podobnie jest w przypadku zakupu mleka modyfikowanego. Jeżeli niemowlę karmione jest wyłącznie mlekiem modyfikowanym, jest to duży wydatek dla rodziców. Z pewnością ucieszą się oni z zapasów tego typu. Żeby jednak nasz prezent był udany, musimy kupić produkt, który jest już podawany szkrabowi. W przeciwnym razie możemy narazić go na dolegliwości żołądkowe lub zmiany na delikatnym ciele.

Być może warto jednak kupić prezent, który w większej mierze sprawi radość nowonarodzonemu maluchowi. W sklepach z artykułami dziecięcymi znajdziemy ogromną ofertę zabawek, także tych edukacyjnych, przeznaczonych dla najmłodszych. Ważne, by były one kolorowe, najlepiej szeleszczące, i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Mogą to być grzechotki, gryzaczki, piszczące książeczki lub maskotki. Pamiętajmy jednak o malutkich rączkach i kupmy zabawki edukacyjne dostosowane do możliwości dziecka.

Zabawki poprawiają dziecku humor.
Zabawki poprawiają dziecku humor /sxc.hu

Jeśli wiemy, że rodzice nie zakupili jeszcze karuzeli nad łóżeczko, z pewnością i to rozwiązanie zachwyci malucha. Zabawki tego typu nie tylko mają pomóc zasnąć dziecku, ale także zajmują jego uwagę w czasie czuwania. Produktem godnym polecenia jest fisher price karuzela z misiami. Jej zaletą jest nie tylko piękne, kolorowe wykonanie, ale na przykład możliwość wyboru jednej z pięciu melodii. W ten sposób zarówno niemowlę, jak i jego najbliżsi, nie będą narażeni na ciągłe słuchanie jednego utworu. Karuzela ta posiada również projektor, który wyświetla na suficie rozmaite kształty, a tym samym może jeszcze bardziej zaciekawić niemowlę. Zabawka ta jest wyposażona w pilot, pozwalający na włączanie i wyłączanie bez konieczności podchodzenia do łóżeczka, oraz lampkę pomocną w czasie nocnego karmienia i przewijania.

Bez względu na to, jaki prezent wybierzemy, pamiętajmy także o rodzicach i rodzeństwie niemowlęcia. Pojawienie się dziecka wiąże się z dużymi zmianami w życiu wszystkich domowników, dlatego warto o każdym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *