Ślepe podążanie za modą czy oryginalność

Ostatnio, moda opanowała cały świat. Nie daje o sobie zapomnieć w żadnej chwili i żadnej dziedzinie życia.  Modne mogą być ubrania, buty, restauracje, do których chodzimy, biżuteria, dodatki, diety i jedzenie. Modne są także telefony komórkowe i wystrój wnętrz. Panujące trendy są dosłownie wszędzie. Jakoś musimy się wśród nich odnaleźć.

Że ubrania bywają modne i niemodne – wszyscy wiedzą od dawien dawna. Przecież wbrew pozorom już nasze babki i prababki, bez względu na to jaki miały dostęp do ubrań – starały się wyglądać pięknie i oryginalnie. Czasami wychodziło im to o wiele lepiej niż w dzisiejszych czasach. Często ubrania szyły samodzielnie, a co za tym idzie – wszystkie były unikatowe.

Jednak dzisiaj moda już zaczyna wymykać się spod kontroli. Często to co modne jest masowe, mają to wszyscy i przestaje być oryginalne. Zaczynają być wprowadzane różne triki. „Modne będzie to w czym jest ci do twarzy, stwórz podstawową bazę, dorzucaj modne dodatki…” głoszą kolejne kolorowe czasopisma.

Mieszkanie musi być ładne, ale też wygodne. / sxc.hu
Mieszkanie musi być ładne, ale też wygodne. / sxc.hu

Tak samo zaczyna być z jedzeniem, dietami, od dawna już jest z restauracjami. Ludzie chcą być fit, odżywiać się zdrowo, ćwiczyć. Wszystko to dzieję się na masową skalę. Chodzenie do określonych restauracji także bywa modne. Ludzie zabierają tam kolejne osoby z otoczenia. Nie ważne czy restauracja/klub/pub ma coś ciekawego do zaoferowania. Czasami po prostu chodzą tam wszyscy. Więc jest modnie a jak modnie to chyba dobrze, nie?

Nawet pokoje w domu powinny być modne. Jeżeli w katalogach w tym sezonie promowane są żaluzje poznań – to takie właśnie montujemy u siebie w domu. Kolorystyka lub dodatki też często zmienia się u nas wraz z nowym sezonem.

A gdzie nasze osobiste przemyślenia? Odrębne gusta, które warto chwalić i promować? Jakakolwiek inność? Klasyczne nie musi oznaczać niemodnego. Ruchy projektantów być może są przemyślane. Jeżeli wypromują wiele modny nurtów – być może na ulicach już nie będzie tak bardzo nudno. Ludzie zaczną się od siebie różnić, postawią na kreatywność i przynajmniej minimum oryginalności. Sieciówki też zaczynają już produkować różne kolekcje – zaczynamy mieć naprawdę potężny wybór. Pytanie czy teraz też się nie zagubimy – tym razem w braku gustu. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *