Czy sypialnie może zyskać miano najważniejszego pomieszczenia w domu?

To właśnie w sypialni spędzamy prawie połowę doby każdego dnia. Co prawda większość czasu, który tam spędzamy śpimy, ale to również jest czas kiedy musimy czuć się maksymalnie komfortowo. To tutaj bez problemu musimy wypoczywać, wysypiać się. Nie możemy doprowadzić do tego, żeby sypialnia była miejscem gdzie męczymy się bardziej niż podczas całodniowego funkcjonowania.

Musimy pamiętać o tym, że sypialnia nie musi służyć tylko do spania. Wiele osób spędza tutaj czas także w inny sposób. Niektórzy lubią ucinać sobie popołudniowe drzemki, inni uwielbiają czytać i to właśnie tutaj sięgają po zaległą lekturę lub magazyn. Zasada jest prosta – ma być przyjemnie, wygodnie i komfortowo – bez względu na to w jaki sposób spędzamy tam czas.

Praca w sypialni - częsty widok. / sxc.hu
Praca w sypialni – częsty widok. / sxc.hu

Bez dwóch zdań najważniejszym punktem naszej sypialni jest łóżko. Nieważne czy śpimy na nim w pojedynkę, we dwoje czy nawet więcej osób. Nie warto kupować łóżek jednoosobowych. Są małe, niepraktyczne i o wiele mniej wygodne niż to na którym możemy się bez obaw wyprostować leżąc nie tylko wzdłuż. Rama to jednak nie wszystko. Materac powinien być wykonany z porządnego materiału, odpowiedniej twardości i wielkości. Nie zapominajmy o przyjemnej dla oka kolorystyce. Wszelkie jaskrawe, odblaskowe i wściekłe kolory są wykluczone. Męczą wzrok. Obok łóżka warto mieć pod ręką stolik nocny – idealny na drobiazgi. Biurko także może się przydać, zwłaszcza gdy nie macie innego kąta do pracy.

W sypialni jest bardzo ważne odpowiednie oświetlenie. Zwłaszcza, gdy lubimy czytać lub pracować w tym pomieszczeniu. Lampka boczna czy też ewentualna lampka nocna nie wystarczą. W tym wypadku konieczna będzie standardowa lampa. Da o wiele więcej światła, jest wygodna, a w sypialni będzie jasne, przyjemne światło. Idealne do pracy i czytania. Wykończanie sypialni nie kosztuje tak dużo jak ilość pieniędzy na fundusze unijne Kraków, nie ma co się martwić.

Okres jesienno – zimowy sprzyja także odpoczynkowi. O wiele więcej czasu spędzamy w domu niż w inne pory roku. Jeśli nie musimy – nie wychodzimy spod ciepłego koca, a z rak nie wypuszczamy gorącej herbaty z sokiem malinowym lub cytryną i miodem.

Nie znam zbyt wielu osób, które zimę lubią. Podobno jednak się takie zdarzają – życzymy im więc przyjemnego spędzenia ulubionej pory roku. My tymczasem grzane wino, kołderka i lektura. A może by tak zapaść w sen zimowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *