Remont i budowa domu

Remont domu, a już na pewno jego budowa może stać się udręką. Zwłaszcza jeśli zatrudnimy nieodpowiednia ekipę. Czasami nawet drzwi zewnętrzne Warszawa są za małe i cały sprzęt oraz meble trzeba przenosić np.oknami.

Nie o tym jednak cały ten tekst. Budowanie domu jest czymś trudnym do ogarnięcia samodzielnie. Plany i inne tego typu rzeczy są konieczne i nie do końca zależne od nas. Do tego są nam potrzebni fachowcy i właśnie dlatego musimy stawiać na jak najlepszy wybór.

Z remontem już jest nieco inaczej. Zwłaszcza jeśli chodzi o wystój wnętrza. Tutaj możemy puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie dokładnie taki dom jaki pragniemy mieć. Półki w kioskach uginają się pod ciężarem gazet, w których możemy szukać inspiracji, w telewizji programy zachęcają do oglądania, a my sami wciąż nie wiemy czy nie chcemy wynająć projektanta.

Musicie czuć się komfortowo w swoim domu. / sxc.hu
Musicie czuć się komfortowo w swoim domu. / sxc.hu

Każdy może zdecydować się na to co uważa za stosowne. Chciałam jednak podkreślić, że nigdy nie będziemy tak zadowoleni z efektów jak z wystroju wnętrza przygotowanego od samego początku do końca samodzielnie. Projektant doskonale dopasuje wzory, kolory, meble. Pytanie czy wpasuje się do końca w nasz gust. Czy każdy fragment mieszkania/domu będzie dla nas idealny? No i oczywiście nie zapominajmy, że projektantowi wnętrz za jego ciężką pracę również musimy zapłacić.

Warto więc przynajmniej spróbować zrobić to samemu. Kto tak doskonale jak my sami potrafimy ocenić czy coś nam się podoba czy nie, czy wpasuje się w nasz gust czy będzie nam pasowało w pokoju i czy będzie dla nas funkcjonalne i wygodne?

Kto jak nie my sami doskonale dobierzemy kolorystykę, która nie będzie nas ani męczyć ani drażnić? Nikt. Nawet światowej sławy projektant, który czyta w myślach klientów. Dlatego więc warto zaoszczędzić trochę pieniędzy i zainwestować je w droższy, ale wygodniejszy fotel i  w kilka magazynów wnętrzarskich, które bez problemu podpowiedzą co warto kupić i jak powinien wyglądać nasz dom. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *