Kampania reklamowa dla przedsiebiorstwa

Reklama odgrywa naprawdę niezwykle istotną rolę w dzisiejszym świecie. Społeczeństwo jest już tak ukierunkowane, że wybierają z reguły te produkty lub usługi, które są im znane. Dzięki temu wiedzą, że nie kupują kota w worku i mogą liczyć na stosunkowo wysoką jakość. Oczywiście prawda nie zawsze musi taka być. To, że jakaś firma się nie ogłasza i nie reklamuje w żadnej sposób nie musi oznaczać, że jest podrzędna i nie ma nic do zaoferowania. Ktoś powie, że skoro jest taka dobra to dlaczego nie stać ją na wkupienie np. spotu telewizyjnego? Prawda jest taka, że to właśnie promocja firmy przyciąga uwagę klientów. W dzisiejszych czasach nie kierujemy się marketingiem szeptanym w takim stopniu jak kiedyś. Polecenie jakiejś firmy jest ważne i potrafi napędzić klientów, ale jest to zjawisko dalece mniej skuteczne niż po prostu zareklamowanie się w jakimś medium masowego przekazu. Na początek warto jest zacząć jednak od rynku lokalnego. W ten sposób zbudujemy grupkę zaufanych klientów, który będą podtrzymywać nasz biznes w przypadku gorszych dni.

Gadżety reklamowe

Przede wszystkim warto jest zacząć od wyprodukowania gadżetów reklamowych. Bardzo często są to koszulki, na których wykonane są nadruki z logiem naszej firmy, kubki firmowe, długopisy, breloczki, smycze itd. W ten sposób możemy dotrzeć do lokalnych klientów i sprawić, że będą mieli lepsze zdanie o nas. Jest to ważne, bo tak buduje się zaufanie i lojalność. Wiadomo, że tego rodzaju działania nie będą miały wpływu na osoby mieszkające w dalekiej odległości, bo w żaden sposób nie skorzystają z tego, że ktoś dostanie gadżet. Dlatego musimy pomyśleć też o płatnej reklamie, które dotrze także do osób spoza naszej miejscowości. Najlepiej zacząć jest od interesu, ponieważ możemy stosunkowo tanio osiągnąć coś, co przyniesie duże korzyści. Przy odrobinie szczęścia możemy zostać po prostu przez kogoś poleceni. W internecie ludzie są naprawdę bardzo wpływowi i mogą napędzić nam klientów w ciągu kilku minut.

Każda forma reklamy jest bardzo dobra (sxc.hu)
Każda forma reklamy jest bardzo dobra (sxc.hu)

Spot telewizyjny

Jeżeli będziemy mieli więcej pieniędzy na akcje reklamowe to warto jest się zastanowić nad spotem radiowym lub telewizyjnym. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala nam dotrzeć do tysięcy osób w kraju. Na dodatek tego rodzaju reklamy mają największą siłę przebicia – ludzie ufają temu co zobaczą w telewizji i dlatego przekonują się też do firm, które ogłaszają się w ten sposób. Problemem jest natomiast to, że jest to bardzo kosztowne i może pochłonąć nawet kilkanaście tysięcy złotych za krótki czas emisji. Niestety nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na tego rodzaju luksus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *