Złe warunki na drogach i wypadki samochodowe

Jazda samochodem może być bardzo niebezpieczna. Szczególnie w momencie, gdy warunki na drogach są bardzo niekorzystne i widoczność jest mocno ograniczona. W takiej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność. Dzięki temu nie będziemy kusili losu i zyskamy znacznie większe prawdopodobieństwo, że uda się nam dojechać do celu bezpiecznie. Przede wszystkim powinniśmy zwolnić i dostosować styl naszej jazdy do zastanych warunków. Jest to ważne głównie na drogach, które są źle oznakowane lub mają ograniczoną widoczność. Skrzyżowania znajdujące się w takich okolicach są niezwykle groźne i dochodzi tam do wielu wypadków. Mimo tego władze miasta nie podejmują stosownych decyzji i nie zmieniają organizacji ruchu w tego rodzaju miejscach. Może to powodować bardzo poważne problemy i doprowadzić nawet do powstawania wypadków drogowych. Jeżeli nie chcemy się na nie narażać to powinniśmy zrobić wszystko, aby nas to nie dotyczyło.

Lustra drogowe

W szczególnie niebezpiecznych miejscach montowane są lustra drogowe. Ich zadaniem jest zwiększenie pola widzenia kierowcy – dzięki temu wie co nadjeżdża z drogi i może przygotować się do wykonywania manewru. Niestety nie we wszystkich miejscach zdecydowano się na zastosowanie takiego rozwiązania. Jest to więc problematyczne, ponieważ bez dodatkowego zasięgu nie jesteśmy w stanie ocenić czy wyjeżdżając na drogę coś się nam stanie czy może uda się nam bezpiecznie dojechać do celu. W wielu przypadkach musimy po prostu ryzykować. Jest to sytuacja niedopuszczalna. Jeżeli samochód jadący tą drogą jest rozpędzony to w momencie zderzenia może dojść do naprawdę bardzo poważnych konsekwencji. Przecież możne zakończyć się to poważnym urazem kręgosłupa luba nawet śmiercią.

Złe warunki na drogach mogą powodować wypadki (sxc.hu)
Złe warunki na drogach mogą powodować wypadki (sxc.hu)

Oznakowanie ulic

Inne problemy dotyczą złego oznakowania ulic. Nie jest to jedyny problem, ponieważ nawet w przypadku takich skrzyżowań, gdzie znaki są nie jednoznaczne to kierowcy powinni wykazać się swoją wiedzą i znajomością zasad. Tymczasem większość polega jedynie na znakach drogowych i nie dostosowuje się do charakteru dróg, na których się znajduje. Musimy więc w każdych warunkach jeździć bardzo ostrożnie i trzymać rękę na pulsie. W przeciwnym razie nie uda się nam podjąć odpowiednich działań i nie zapobiegniemy wypadkowy. Sami powinniśmy jeździć znacznie wolniej samochodem, ponieważ nawet 10 km/h mniej może naprawdę wiele zmienić w razie kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *