Dbamy o siebie na wiosnę

Za oknem jeszcze brzydko, szaro, ponuro, ale warto już dziś zadbać o siebie na wiosnę. Widzisz, że po zimie masz zaniedbaną skórę? Nie tylko twarzy, ale całego ciała? Włosy są zniszczone. Z przerażeniem zauważasz rozstępy i cellulit? To znak, że czas się za siebie wziąć. Bo do wakacji nie damy rady.

Należy zacząć nie tylko od zdrowego odżywiania. To jest podstawa i już od dawna każda  z nas powinna zmienić dietę. Słodycze są pyszne, ale warto je ograniczyć. Nie rezygnujmy ze słodkich przyjemności, po prostu nie jedzmy ich codziennie.

W zamian za to wzbogaćmy swoją dietę w duże ilości warzyw, owoców, osobiście wyciskanych soków ze świeżych owoców i koktajli wykonanych przez samych siebie. Regularne jedzenie posiłków także doskonale wpływa na nasze ciało i przemianę materii. Warto więc poświęcić się i starać się jeść regularnie.

Dobre jedzenie to pierwszy krok do zdrowia. /sxc.hu
Dobre jedzenie to pierwszy krok do zdrowia. /sxc.hu

Gotowanie to jedno, a wysiłek fizyczny – drugie. Bez niego nie da się normalnie funkcjonować. Bez niego nie możemy także czuć się zdrowo i dobrze wyglądać. Uprawianie sportu jest bardzo ważne dla każdego człowieka. Nie każdy może biegać, skakać czy godzinami biegać za piłką. Każdy jednak może znaleźć chociaż jedną dyscyplinę sportu, która sprawi mu przyjemność, którą będzie chciał powtarzać i która będzie na niego doskonale działała.

Jeżeli nie może to być bieg, gra w tenisa, squash ani jazda na rowerze wybierz coś co będzie doskonałe dla Ciebie, Twojej sylwetki, schorzeń wieku. Zawsze można zdecydować się na coś co nie wymaga aż tak wiele wysiłku, a wpływa doskonale także na stan ducha i wewnętrzną równowagę – na przykład joga Wrocław.

Nieważna na jaką dyscyplinę się zdecydujesz, jakie owoce i warzywa będziesz jeść, a z jakich zrezygnujesz. Nieistotne czy będziesz jeść cztery czy pięć posiłków i czy przygotujesz je samodzielnie czy też ktoś zrobi to za ciebie. Najważniejszy jest cel, który chcesz osiągnąć i efekty, które będą cieszyły przez dłuższy okres czasu.

Źródło http://fincomfort.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *