Organizacja wycieczki szkolnej

Organizacja wycieczki szkolnej jest niezwykle trudna dla nauczyciela. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że musi on załatwić bardzo wiele spraw formalnych, aby w ogóle mogła ona dojść do skutku. Na początku w ogóle musi posiadać zgodę rady rodziców oraz dyrekcji szkoły. Niekiedy zdarza się parzcież tak, że klasa ze względu na złe zachowanie lub złe wyniki w nauce ma karę na wszelkiego rodzaju wyjazdy. Dodatkowo osoby z dyrekcji muszą wiedzieć dokąd ma być taka wycieczka i jaki jest jej główny cel. Poza tym organizator musi ułożyć plan wycieczki i sprawić, żeby była ona na tyle ciekawa, żeby uczniowie chcieli się na nią zapisać. Nie może być też przesadnie droga. Z perspektywy uczniów najciekawsze są wycieczki kilkudniowe. W ten sposób mogą oni znacznie lepiej się poznać i zintegrować. Jest to niezwykle ważne i dlatego jako organizatory powinniśmy stanąć na wysokości zadania i wymyślić taki pogram, który zadowoli każdego.

Transport

Ważną rzeczą będzie też załatwienie transportu. Będzie się on różnił w zależności od długości trasy jaką trzeba pokonać. Ogólnie powinniśmy się zdecydować na coś wygodnego, wraz z działającą toaletą. W ten sposób nie będziemy musieli się zatrzymywać co chwilę. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas i sprawić, że podróż będzie przebiegała o wiele szybciej. Najlepiej więc wynająć autokary Warszawa. Dzięki nim będziemy mogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do każdego miejsca. Standard będzie na tyle wysoki, że bez problemu będziemy w stanie wytrzymać podróż. Ma to duże znaczenie, ponieważ w ten sposób nie będzie dochodziło do incydentów z wymiotami, które na wycieczkach szkolnych zdarzają się notorycznie. Osoby z chorobą lokomocyjną powinny dostać odpowiednie lekarstwo, aby nie powstawały nudności.

Autokary wycieczkowe (sxc.hu)
Autokary wycieczkowe (sxc.hu)

Opieka

Jedną z najcięższych rzeczy będzie zapanowanie nad zgrają uczniów. Z tego powodu podczas takich wycieczek z reguły są dodatkowe osoby, które też mają patrzyć na dzieci. Mogą to być rodzice, ale częściej są to po prostu nauczyciele. Jest to odpowiedzialne zajęcie i dlatego powinny zostać wybrane takie osoby, które wycieczkę będą traktowały jako pracę, a nie jako urlop wypoczynkowy. W ten sposób wszystko będzie mogło odbywać się w maksymalnie bezpieczny sposób – dla wszystkich rodziców jest to niezwykle ważne. Powinniśmy też zagwarantować uczniom odpowiedni transport do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *