Wiosenne porządki

Kalendarzowa wiosna przyszła do nas w sobotę. C prawda wraz z nią przyszło także trochę zimowej pogody, ale już niedługo mamy nadzieję się jej pozbyć. Jak zająć się swoim domem przed nadchodzącą piękną pogodą, przyjemną wiosną i świętami? Przeczytacie dalej.

Jak zająć się wszystkim dookoła, aby przywitać wiosnę w porządku? Najpierw organizacja pracy. Zaczynamy od zakupów. Musicie zaopatrzyć się w dobre środki czystości, bo one na pewno się przydadzą. Na początek zajmijcie się swoimi szafami i szafami swoich domowników. Należy wyrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy, ubrania zimowe schować głębiej w szafie a na pierwsze półki ułożyć te wiosenne, nieco lżejsze.

Pamiętajcie o zaopatrzeniu się w odpowiednie pudełka na drobiazgi, które pomogą utrzymać w szafach porządek równocześnie trzymając wszystkie drobiazgi w jednym miejscu.

Kolejnym krokiem są wszystkie możliwe półki, które nie są przez nas sprzątane co tydzień. Zajmujemy się wszystkimi książkami i drobiazgami poustawianym gdzieś wysoko i zapomnianymi w codziennym sprzątaniu. Kolejne będą wszystkie komody i stoły, sprzęt, który należy odkurzyć.

Podstawą są dobre preparaty do czyszczenia. /sxc.hu
Podstawą są dobre preparaty do czyszczenia. /sxc.hu

Nie zapominajcie o żadnych szufladach i szafkach. Na pewno mieści się tam wiele niepotrzebnych rzeczy, których warto byłoby się pozbyć, bo zajmują tylko potrzebne miejsce.

W łazienkach trzeba zająć się wszystkimi zapomnianymi zakamarkami, kosmetykami, których na co dzień nie używamy. Niepotrzebne i stare rzeczy trzeba wyrzucić. wyczyścić wszystkie półki. Doskonałym sposobem na rdzę, która często pojawia się od wody jest ocet, którym można oblać fragment umywalki, wanny. Po chwili można go zetrzeć ściereczką. Rdza zniknie bez śladu.

Pamiętajcie, że trudne do umycia, małe miejsca zawsze można oczyścić patyczkami kosmetycznymi lub wykałaczkami, które dostaną się wszędzie.

Kiedy wszystkie zakamarki są już posprzątane – pozostała podłoga. Idealnie odkurzoną odkurzaczem można doskonale umyć odpowiednimi płynami dopasowanymi do powierzchni jaką posiadacie w domu. Płyn do naczyń świetnie zmywa zanieczyszczenia na podłogach i sprawia, że w domu unosi się przyjemny zapach. Pamiętajcie, że o wiele łatwiej umyć wcześniej oczyszczoną podłogę mopem niż taką, na której znajdują się śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *