Ochrona towaru za pomocą plandeki

Każdy zakład przemysłowy powinien zadbać o to, aby wytwarzane produkty były bezpieczne i aby nie ulegały uszkodzeniu w trakcie transportu oraz składowania. Wiele osób myśli, że jeżeli są one składowane na przykład w magazynie to automatycznie nie podlegają już żadnym zagrożeniom. Prawda jest taka, że są one w dużej mierze podatne na np. warunki atmosferyczne, a w tym na wilgoć. Dlatego też warto jest zabezpieczać składowane produkty w taki sposób, aby mieć absolutną pewność, że nie będzie się z nimi nic złego działo. Najlepszym rozwiązaniem jest przykrycie go materiałem, który będzie odporny na wilgoć i będzie zabezpieczał towar przed uszkodzeniem mechanicznym. Najczęściej stosuje się różnego rodzaju plandeki, na przykład te wykonane z brezentu. Sprawują one one niezwykle dobrze i zabezpieczają taki towar w odpowiedni sposób. Mogą to być też inne materiały, ale takie, które będą wykazywały właściwości hydrofobowe.

Magazynowanie i transport

Najczęściej są one nasączone tłuszczem i dzięki temu nie przemakają i zabezpieczają towar przed wodą. Plandeki stosuje się w różnych sytuacjach i niekiedy konieczne jest ich zabezpieczenie. Z tego powodu wykorzystuje się akcesoria plandekowe, które umożliwiają na przykład przywiązanie ich podczas transportu. W ten sposób nie będą się one zsuwały i zawsze będą idealnie przylegały do towaru. Możemy zaopatrzyć się też w specjalnego rodzaju rolki, które ułatwiają ich składanie i przechowywanie w momencie, gdy nie są używane. Ponadto możemy ją samodzielnie modyfikować i wycinać oczka w tych miejscach, w których będziemy potrzebowali ją zabezpieczyć – za pomocą linek, naciągów gumowych czy ekspanderów.

Samochód dostawczy z plandeką (sxc.hu)
Samochód dostawczy z plandeką (sxc.hu)

Rozładowanie produktów

Jeżeli będziemy zabezpieczali wszystko w ten właśnie sposób to możemy mieć pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia ładunku podczas składowania oraz przewozu. Po dostarczeniu na miejsce możliwe będzie rozsznurowanie plandeki i rozładowanie produktów. Dzięki temu nie będziemy musieli się obawiać tego, że będą jakieś zwroty – na przykład z powodu zamoknięcia lub zawilgocenia produktów. To wszystko jest niezwykle ważną rzeczą, która ma wpływ na funkcjonowanie zakładu produkcyjnego. Jeżeli będziemy dostarczali wszystko terminowo i bez wad fabrycznych to będziemy mogli liczyć się z zadowoleniem klientów i zwiększeniem zysków. Warto więc stosować tak proste patenty, które są w stanie zmienić wiele.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *