Problemy gospodarstwa rolnego

Prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego jest rzeczą trudną. Na każdym kroku pojawiają się nowe zadanie, które musimy wykonać. Przykładowo podczas burzy może dojść do zwalenia się się drzewa. Jest to całkiem spory problem, bo z reguły złośliwość rzeczy martwych jest na tyle duża, że będzie ono blokowało wyjazd lub powodowało zagrożenie. Dlatego będziemy musieli usunąć je jak najszybciej. W tym celu najlepiej jest wykorzystać, którąś z maszyn rolniczych, które mamy w swoim gospodarstwie. Mają one na tyle dużą moc, że spokojnie będą w stania uciągnąć nawet kilkudziesięcioletnie drzewo. Na dodatek są w stanie poruszać się po bagiennym terenie, a po nagłych opadach z pewnością właśnie takie ono jest. Musimy działać jednak dopiero wtedy, gdy nie będzie już ryzyka, że dojdzie do uderzenia piorunu – nie warto jest ryzykować swoim własnym życiem, aby zająć się tak błahą rzeczą jak usuwanie drzewa z podjazdu.

Powalone drzewo

Jeżeli pogoda się uspokoi to będziemy mogli obwiązać drzewo czymś, co na pewno wytrzyma jego ciężar. Najlepiej jeżeli będą to łańcuchy gospodarcze D1, które są na tyle powszechne, że na pewno każdy będzie miał je na stanie. Przywiązujemy go do ciągnika rolniczego i po prostu odrywamy od korzenia. Będziemy mogli przetransportować je w takie miejsce, które nie będzie powodowało zagrożenia dla życia i nie będzie też blokowało przejazdu. Później takie drzewo będzie można pociąć na kawałki z pomocą pilarki i przeznaczyć n przykład na opał. Takich zadań na gospodarstwie jest znacznie więcej. Szczególnie jeżeli pogoda jest zmienna. Może dojść też do podtopień – są one najgorsze, bo powodują duże straty materialne i przy okazji mogą sprawić, że cała uprawa zacznie gnić. Jest to niezwykle dużym problemem, z którym będziemy musieli sobie poradzić.

Wykorzystanie łańcuch może być zbawienne (sxc.hu)
Wykorzystanie łańcuch może być zbawienne (sxc.hu)

Zarobki

Własne gospodarstwo ma też wiele zalet. Przede wszystkim mamy ogromne tereny, które mogą przynosić naprawdę poważny dochód. Jeżeli prowadzimy wszystko prawidłowo i nie ulegamy presji UE i innych organów to możemy doprowadzić do pełnego zmechanizowania gospodarstwa. W ten sposób będziemy mogli na przykład stworzyć biznes, który później będzie przekazywany z pokolenia na pokolenie w naszej rodzinie. Dzięki temu będziemy w stanie nauczyć też swoją rodzinę ciężkiej pracy, która ma swoje plony – w przenośni i dosłownie. Jest to ważna lekcja, której niestety brakuje wielu osobom, które np. pochodzą z miasta i nie mają obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *