Urządzanie ogrodu pod kątem grillowania

Grillowanie jest jedną z ulubionych czynności Polaków. Gdy pojawią się pierwsze słoneczne dni to wiele osób wychodzi ze swoich domów i udają się do przeróżnych miejsc, aby tylko rozpalić palenisko i przygotować potrawy na świeżym powietrzu. Osoby mieszkające w domach prywatnych i mające dostęp do ogrodu znajdują się w uprzywilejowanym miejscu, bo mogą bez żadnych problemów grillować nawet codziennie. Warto więc pomyśleć o przystosowaniu swojego podwórka do tego, abyśmy byli w stanie organizować takie przyjęcia barbecue dla siebie oraz swoich znajomych. Na początku powinniśmy zastanowić się nad wyborem samego grilla, bo on będzie najważniejszym punktem, przy którym wszyscy będziemy się zbierać. Na rynku mamy wiele urządzeń tego typu i wybór nie będzie taki łatwy jak się wydaje.

Kominki ogrodowe

Przede wszystkim warto jest się zastanowić nad rozwiązaniem jakim są kominki ogrodowe. Posiadają one ruszt do grillowania, co pozwala na przygotowywanie potraw. Jednakże ma on też ważną funkcję, czyli oddawanie ciepła do otoczenia. Jeżeli zamierzamy grillować wczesna wiosną, gdy temperatury nie są jeszcze tak wysokie to możemy odczuwać zimno wraz z zapadnięciem wieczoru. Jeżeli więc nie chcemy marznąć to takie kominki będą idealną propozycją. Do wyboru mamy też grille żeliwne czy standardowe, które możemy kupić w każdym supermarkecie. Inną sprawą jest fakt, że samodzielnie możemy zbudować grill, bo nie jest to wielką sztuką – za pomocą cegieł oraz zwykłego rusztu. Ważnym elementem naszego ogrodu będzie też miejsce, gdzie będziemy mogli się zebrać i usiąść całą rodziną. Powinniśmy więc zacząć się oglądać za meblami ogrodowymi, które będą niezbędne do tego, aby uczynić taki ogród funkcjonalnym.

Grillowanie mięsa (sxc.hu)
Grillowanie mięsa (sxc.hu)

Meble ogrodowe

Jeżeli będziemy mieli zarówno grill oraz meble do ogrodu to będziemy mogli rozpocząć sezon. Pamiętamy, że nie musimy się ograniczać tylko do standardowych potraw, które zna każdy, ale możemy też nieco poszaleć i zrobić spróbować przepisów, których na co dzień nie wykorzystujemy. Stosunkowo mała ilość osób przygotowuje grillowane ryby, które są jednak znacznie bardziej zdrowe od mięsa, a mogą smakować nawet lepiej. Nie zapominajmy też o warzywach, które są nośnikiem witamin i składników odżywczych. Nie możemy z nich rezygnować, ponieważ to właśnie one są najcenniejsze w każdym posiłku. Na grilla idealnie nadaje się cukinia czy cebula. Można w ten sposób zrobić prawdziwie smakowitą kompozycje.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *