Warto wprowadzać nowe tradycje w naszym otoczeniu

Każda z kobiet uwielbia zakupy i nowe ubrania w swojej szafie. Niestety często blokują nas możliwości finansowe i ograniczona pojemność garderoby. Istnieje jednak wiele możliwości, by przeciwstawić się jednemu i drugiemu. Jedną z nich jest, bardzo popularny na Zachodzie i zdobywający szturmem również Polskę, szafing. Jest to impreza, podczas której każda kobieta może przynieść ubrania, których już nie potrzebuje i wymienić je lub sprzedać za niewielką kwotę.

Sukienki
Szafing rządzi /sxc.hu

Podczas takich spotkań można znaleźć prawdziwe perełki w okazyjnych cenach. Każda z nas bowiem z pewnością posiada w szafie ubrania, które podbiły jej serce w sklepie, założyła je raz i potem już nigdy do nich nie powróciła. Podczas szafingu możemy znaleźć szykowne sukienki wizytowe, w które właścicielki na przykład już się nie mieszczą albo w których nie chcą pokazać się po raz drugi w towarzystwie przyjaciół. Bardzo często można tam też znaleźć oryginalne buty i wszelkiego typu dodatki w bardzo atrakcyjnych cenach. Zasadą takich imprez jest jednak, by przynieść coś swojego i przede wszystkim wymieniać się z innymi kobietami. Szafing to również doskonała okazja, by wraz z przyjaciółkami miło spędzić dzień. Na takich imprezach można kupić pyszną kawę oraz różnego rodzaju wypieki. Jeśli wybierzemy się tam wraz ze bliskimi nam kobietami, uzyskamy nieocenione źródło doradcze. Bo czasami nie mamy odwagi założyć na siebie czegoś, w czymś możemy wyglądać olśniewająco.

Jeśli mieszkamy w małym mieści lub na wsi, gdzie nie ma imprez tego typu, powinnyśmy pomyśleć o zorganizowaniu ich. Nie ma w tym nic trudnego, a partnerów do działania znajdziemy bez trudu. Przede wszystkim zasadom szafingu przyświeca dbałość o środowisko naturalne. Jest to akcja, która ma zapobiec wyrzucaniu ubrań. Jeśli mamy wokół siebie kilka zaradnych kobiet, bez trudu podzielimy się obowiązkami. Wystarczy znaleźć osoby odpowiedzialne za przygotowanie bufetu, wykonanie i rozprowadzenie ulotek oraz zapewnienie miejsca do zaprezentowania ubrań. A mogą to być prowizoryczne wieszaki, stelaże. Reszta zależy od kobiet, które zechcą przynieść swoje ubrania. Ważne by w całą akcję zaangażować jak najwięcej osób, bo wtedy jest większa możliwość, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie.

Jeśli pierwsza impreza tego typu odniesie sukces, same będziemy zaskoczone, jak szybko panie zaczną się upominać o kolejną edycję. Z czasem typowy szafing można uzupełnić o wymianę lub sprzedaż różnych elementów wyposażenia domu. Jest to nie tylko doskonała okazja, by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, ale także porozmawiać z sąsiadami i miło spędzić czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *