Malowanie i wyrównywanie sufitu

Niektóre mieszkania są w tak złym stanie, że remontowanie ich za pomocą konwencjonalnych metod jest niezwykle trudne i na dodatek pochłonęłoby to sporo czasu i pieniędzy. Czasami zależy nam na tym, aby osiągnąć szybki efekt, który jednak nie będzie wyglądał nieprofesjonalnie i przede wszystkim nieestetycznie. Weźmy na przykład sufit. Jest to rzecz, z którą wiele osób ma poważne problemy. Wyrównanie go jest rzeczą trudną, bo musimy trzymać ręce w górze, a nie jesteśmy tego w stanie robić dłużej niż przez kilka minut. To powoduje, że praca rozciąga się w czasie i niestety nie jesteśmy w stanie zrobić tego szybko. Wiele osób miało wcześniej na suficie kasetony, które obecnie nie nalezą do zbyt modnych. Ich zdarcie wiąże się przede wszystkim z tym, że zostaną ślady po kleju, które będziemy musieli w jakiś sposób zeszlifować. Jeżeli chcemy, aby sufit był całkiem gładki to będziemy musieli włożyć w to dużo pracy.

Sufit podwieszany

O wiele łatwiejszym sposobem jest wykonanie sufitu podwieszanego. W ten sposób nie będziemy musieli wykonywać tak ciężkiej i uciążliwej pracy i zupełnie darować sobie czyszczenie sufitu ze wszystkich nierówności. Nie będziemy musieli też nadkładać go tynkiem lub innym materiałem. Sufit podwieszany to nic innego jak płyty kartonowo-gipsowe, które przytwierdzone są do drewnianego rusztowanie, które wcześniej wykonuje się pod sufitem. W ten sposób omijamy najtrudniejszy etap i po prostu przystępujemy do pokrycia łączeń płyt gipsem i lekko zeszlifowujemy nadmiar. W ten sposób uzyskuje się płaszczyznę idealnie równą, która wystarczy pomalować na odpowiedni kolor. Jednym z problemów jest to, że niestety podwieszanie sufitów jest dość długim procesem, który na dodatek wiąże się z koniecznością wynoszenia mebli itd.

Mieszkanie można szybko i tanio wyremontować (sxc.hu)
Mieszkanie można szybko i tanio wyremontować (sxc.hu)

Sufity napinane

Innym rozwiązaniem – bardziej nowoczesnym jest sufit napinany. Jest to swojego rodzaju alternatywa dla tych podwieszanych. Pomysł bazuje na podobnym założeniu, ale w tym przypadku wykorzystuje się specjalny materiał, który napina się zaraz pod sufitem. W ten sposób uzyskuje się w bardzo szybki sposób idealnie płaską i różną powierzchnię. Ie musimy wykonywać żadnego malowania, ponieważ samo płótno jest już kolorowe i na początku musimy je zwyczajnie wybrać. Istnieje też możliwość wykonania bardziej złożonego sufitu, który będzie przestrzenny i wielopoziomowy – do tego wymagane jest wnętrze z wysokim sufitem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *