Wszystko ma swój kod

Żadna szanująca się firma, która jest znana i coś znaczy na rynku nie pozwoli sobie na wypuszczenie na rynek produktu, który nie posiadałby kodu kreskowego. Każdy kolejny produkt musi go mieć i nie ma na to rady. To właśnie on ułatwia życie pracownikom sklepów, ale ostatnio także konsumentom, którzy z tych produktów korzystają.

Nie warto już kupować czegoś co nie ma kodu kreskowego, nie ma swojej tożsamości na rynku, nie ma opisanego składu, daty przydatności, opisanego sposobu prania, gdy zabrudzi nas liquid i wielu innych bardzo potrzebnych informacji. Żaden produkt nie powinien trafić na półki sklepowego, jeżeli takiej informacji nie posiadają.

Ciężko nam zdecydować się teraz na krem nieznanego pochodzenia bądź produkt żywnościowy, który nie posiada na opakowaniu daty produkcji, terminu przydatności do spożycia oraz składu produktów użytych do stworzenia smakołyku.

W dzisiejszych czasach boimy się o nasze zdrowie i urodę. Tyle słyszy się na temat oszustw i ludzi, którzy zarabiają na czyimś nieszczęściu, czyjejś naiwności. Ponad to jest wielu alergików, ludzi, którzy nie mogą korzystać z niektórych produktów. Dlatego właśnie warto zainteresować się tym co kupujemy.

Nikt nie kupuje produktów nieznanego pochodzenia. /sxc.hu
Nikt nie kupuje produktów nieznanego pochodzenia. /sxc.hu

W dzisiejszych czasach nie będzie to już takie trudne. W erze smartfonów, tabletów i wszechobecnych komputerów nie martwimy się już o to, że kupimy coś o czym informacji nie będziemy posiadali.

Nasze telefony mogą mieć już zainstalowany czytnik kodów kreskowych, za pomocą którego z łatwością dowiemy się jaki produkt trzymamy w rękach. Możemy szybko i sprawnie przekonać się co to za produkt, jako ma skład, czy jest często stosowany przez naszych rodaków i jakie są na jego temat opinie.

Pojawiły się już specjalne aplikacje, które pozwalają na zeskanowanie kodu i automatycznie znajdują produkt, który trzymamy w ręku, odnajdują szczegółowy opis produktu, podpowiedzą czy produkt jest zgody z ekologicznym funkcjonowaniem i czy warto go kupić. Można sprawić jak wielu internautów go poleca. Warto czasami sprawdzić co zamierzamy kupić, czy warto i jak długo będzie nam dany

służył!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *