Wygodny sposób na podróżowanie po mieście

Nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie poprowadzić samochód i wtedy tak naprawdę jesteśmy skazani na kilka możliwości – niektóre z nich są wygodniejsze, inne nieco mniej. Jeżeli jednak musimy gdzieś szybko dojechać to nie będziemy specjalnie patrzyli na jakość takiego transportu, ale po prostu skorzystamy z jego możliwości. Kiedy nie możemy prowadzić samochodu? Chociażby wtedy, gdy jesteśmy po spożyciu alkoholu. Nawet jeżeli wydaje się nam, że możemy samodzielnie prowadzić to na pewno nie będziemy tak skutecznie jak na trzeźwo. Nawet po niewielkiej dawce alkoholu możemy mieć spowolniony refleks, który w przypadku prowadzenia samochodów jest niezwykle ważny. Gdy upojenie będzie większy to mamy naprawdę ogromne prawdopodobieństwo, że spowodujemy wypadek. Abstrahując już od utraty prawa jazdy i możliwości spędzenia dwóch lat w więzieniu to najgorszą rzeczą jest spowodowane wypadku śmiertelnego. Niestety to, że doszło do tego bez naszej świadomości nie będzie w tym momencie istotne i będziemy czuli się naprawdę źle, że przez swój brak rozwagi inne osoby ponoszą tak dotkliwe straty.

Komunikacja miejska

Jeżeli musimy się gdzieś dostać to w pierwszej chwili przyjdzie nam na myśl skorzystanie z komunikacji miejskiej. Problemem jest jednak to, że będąc pijanym nie powinniśmy korzystać z publicznych środków transportu, bo po prostu przeszkadza to innym osobom. Na dodatek będziemy musieli dostosować się do rozkładu jazdy, a może się okazać że w ciągu najbliższych minut nic nie będzie jechało. Szczególnie w nocy jest mało kursów, a w mniejszych miejscowościach w ogóle nie ma nocnych kursów, co jest w tym przypadku ogromnym problemem.

Podróżowanie własnym samochodem jest najwygodniejsze (sxc.hu)
Podróżowanie własnym samochodem jest najwygodniejsze (sxc.hu)

Taksówki

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług taksówkarskich. Jest to najlepsze z rozwiązań, ponieważ nie dość, że taksówka przyjeżdża do nas to jeszcze mamy możliwość dojechania o tej porze o której chcemy i to jeszcze dokładnie pod wskazany adres. Komfort podróży jest więc taki sam jak własnym samochodem. Niestety niewiele osób korzysta z takich usług, bo w powszechnym przeświadczeniu jest to bardzo drogi sposób na podróżowanie. Mamy jednak możliwość, aby spotkać tanie taxi, ponieważ konkurencja jest duża i przewoźnicy robią wszystko, żeby zachęcić pasażerów do korzystania z ich taksówki. Stąd też tak wysoka jakość obsługi z jaką możemy się spotkać w większości miast w Polsce.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *