Pierwsze wrażenie

Kiedyś ludzie zwracali uwagę na piękno wewnętrzne. Zanim ocenili drugiego człowieka próbowali go poznać, poznać jego wnętrze. Tacy byli nasi dziadkowie i pradziadkowie. Kiedy świat nie był zawładnięty przez świat konsumpcjonizmu i technologii, kiedy ludzie nie patrzyli na opakowanie, wyłącznie na jego zawartość.

Dzisiaj już tak to nie wygląda. Dziś najważniejszy jest wygląd zewnętrzny. Nie tylko dla innych osób, ale także dla nas samych. Materializm i konsumpcjonizm sprawiły, że staliśmy się próżni i bardzo egoistyczni.

Kiedy spotykamy kogoś po raz pierwszy w życiu najpierw mu się przyglądamy. Jeżeli nam się nie spodoba – to marne szanse, że zechcemy tę osobę w ogóle poznać.  Oceniamy i nie pozwalamy nikomu się do nas zbliżyć.

Sami niejednokrotnie też zwracamy uwagę wyłącznie na swój wygląd. Raz w tygodniu fryzjer, kosmetyczka, zakupy. Tona makijażu, litry perfum wylane na nasze ciało. Przez to, że zwracamy  uwagę na czyjś wygląd – sami za wszelką cenę chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. W końcu każdy sądzi według siebie. Wciąż przeglądamy się w lustrze, oczekujemy na komplementy.

Kiedy mamy gorszy dzień – poprawiamy go sobie zakupami, zakładamy tonę nowych ciuchów i czujemy się dowartościowane. Dopiero wtedy. Ale nasza próżność objawia się nie tylko w taki sposób. Jeszcze bardziej ujawnia się kiedy zaczynamy wyszukiwać w sobie problemy, których tak naprawdę nie ma.

Najważniejszy jest wygląd zewnętrzny. /sxc.hu
Najważniejszy jest wygląd zewnętrzny. /sxc.hu

A to stwierdzimy, że mamy za mały biust albo zbyt duży, a to brzuch za duży, a to nieładne uszy. Decydujemy się wtedy na operacje plastyczne, które mają za zadanie poprawić naszą urodę, a co za tym idzie – przede wszystkim humor. Powiększanie ust Warszawa i tego typu zabiegi występują tutaj na porządku dziennym. Szukamy powodu, żeby się zmienić i ulepszyć.

Pytanie czy to naprawdę jest zmiana na lepsze i czy powierzchowność jest tak bardzo ważna. Bo kiedyś i tak się zestarzejemy, pomimo wszelkich operacji, a nasze piękno wewnętrzne pozostanie niezmienne przez lata.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *