Funkcja drzwi

Wbrew pozorom, drzwi są bardzo ważnym elementem każdego mieszkania/domu. Mają wiele funkcji i choć nie zdajemy sobie z tego na co dzień sprawy – są konieczne. Jak żylibyśmy gdyby ich nie było? W dzisiejszych czasach jest to niemożliwe. Muszą być i koniec. Nie ma tutaj co polemizować.

Pierwszą i najważniejszą funkcją drzwi jest ochrona przed kradzieżą oraz gorszymi warunkami pogodowymi. Dlatego właśnie posiadamy drzwi wejściowe, które chronią nasze domy przed włamaniami, zabezpieczają przed wejściem niepożądanych osób. Chronią także przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów.  Bez problemu odgrodzą od słońca, deszczu, silnego wiatru i złych warunków pogodowych.

Kolejną ważną funkcją drzwi Kraków jest utrzymanie prywatności. Oddzielą od siebie pomieszczenia, sprawiają, że możemy zamknąć się w samotności w wybranym pomieszczeniu w domu. Ma to ogromne znaczenie w czasach, kiedy ulice są maksymalnie zaludnione i hałaśliwe. Potrzebujemy chwili spokoju i odcięcia się od rzeczywistości.

Drzwi także oddzielają od siebie istotne pomieszczenia, które powinny być zamknięte – na przykład łazienkę i kuchnię. Łazienka to pomieszczenie, które musi być odizolowane od reszty mieszkania, potrzebujemy tam prywatności i chwili w samotności. Kuchnię warto odizolować przez wzgląd na zapachy gotowanych potraw.

Drzwi powinny dawać bezpieczeństwo./ sxc.hu
Drzwi powinny dawać bezpieczeństwo./ sxc.hu

Drzwi mają także za zadanie pięknie wyglądać i zdobić futrynę, mają sprawiać, że pomieszczenie jest pełne i wykończone. Mogą być tak piękne, że będą ozdobą całego pomieszczenia, zwłaszcza te drewniane, wzorowane na starych drzwiach, które często były ręcznie wykonywane i rzeźbione. Mają swój charakter, niepowtarzalny  wyraz. Są piękne.

Są także drzwi balkonowe i tarasowe, często przeszklone. Te mają za zadanie oddzielić taras od domu, oddzielić dom od podwórka, ale pozostawić widok mieszkańców na piękny taras.

Nieważna jakie drzwi wybierzemy czy są one przeszklone, drewniane czy z jakiegokolwiek innego materiału. Nieważne czy są otwierane w standardowy sposób czy też przesuwane. Istotny jest fakt, abyś we własnym domu czuł się bezpiecznie, wiedział, że możesz zachować tam własną prywatność i czuł się tak dosłownie „u siebie”.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *