Inteligentny dom przyszłości

Żyjemy w czasach, które pozwalają nam na zastosowanie nowoczesnych technologi w codziennym życiu. Nie są one tak drogie jak to było kiedyś, gdy pozwolić sobie mogły na nie jedynie najbogatsze osoby. W obecnej chwili są one na wyciągnięcie dłoni i możliwe do wypróbowania przez przeciętną polską rodzinę. Inteligentne domy nie są obecnie bardzo popularne, ale pojawia się ich coraz więcej. Tak z pewnością będą prezentowały się wszystkie nieruchomości w przyszłości, ponieważ korzystanie z nich jest zdecydowanie wygodniejsze. Czym one są? Są to domy, które naszpikowane są technologią. Dzięki temu możliwe jest sterowanie domu np. za pomocą komend głosowych. Jest to rozwiązanie, które do tej pory znane było z filmów sci-fi, ale teraz staje się prawdą. Możemy wydawać domowi komendy głosowe, które będzie wykonywał z dużą precyzją. Dodatkowo dom może informować nas o różnych rzeczach – pogodzie, zaplanowanych wydarzeniach, o programie telewizyjnym oraz inne.

Technologia

Dodatkowo znajdują się w nim różnego rodzaju czujniki, które odpowiedzialne są na przykład za automatyczne świecenie oraz gaszenie światła. Jest to rozwiązanie pozwalające nam na oszczędność prądu. Jeżeli wejdziemy do danego pomieszczenia to światło zapali się automatycznie jeżeli światło słoneczne będzie zbyt mało intensywne lub całkowicie zajdzie za horyzont. Jeżeli wyjdziemy z takiego pomieszczenia to światło powinno samo się wyłączyć. W ten sposób nie ma takich sytuacji, które powodowałyby, że będziemy świecili w pokoju ,w którym nie ma nikogo. Taki dom ma nieograniczone możliwości, które będziemy mogli wykorzystywać na przestrzeni lat.

Nowoczesny dom (sxc.hu)
Nowoczesny dom (sxc.hu)

Wygoda

Inteligentny dom Kraków z powodzeniem radzi sobie też z ogrzewaniem. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy w stanie sterować wszystkimi procesami, które zachodzą w naszym mieszkaniu. Jeżeli nikogo nie będzie w domu to ogrzewanie będzie mogło się całkowicie wyłączyć. Natomiast jeżeli będzie się zbliżała godzina, o której zwykle wracamy do domu to system automatycznie rozpocznie ogrzewanie. W taki sposób po powrocie do dom mamy dalej ciepło a to wszystko pomimo tego, ze w czasie naszej nieobecności ogrzewanie było wyłączone. W ten sposób możliwe jest też obniżanie temperatury na noc, co nie tylko sprzyja lepszemu snu, ale też oszczędności. Nie ma lepszego rozwiązania od inteligentnych domów.

2 komentarze

  1. Myślę, że w najbliższej przyszłości na pewno nie. Lepiej dla nas, aby maszyny nie miały zbyt wielkiego wpływu na nasze życie, bo jak na razie to zmierzamy do tego, aby uzależnić się od technologi w każdym aspekcie naszego żywota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *