Porady i pomoc prawna dla każdego

Wszyscy mamy do czynienia z prawem i możemy stać się jego ofiarą. Niekiedy wystarczy tylko jego nieznajomość, aby narazić się na jego konsekwencje. Przed sądem nie będziemy mogli jednak usprawiedliwiać się tym, że nie wiedzieliśmy, że dana rzecz to wykroczenie lub przestępstwo. Będziemy zmuszeni do tego, aby ponieść karę – najczęściej jest to pozbawienie wolności. Jeżeli chcemy uniknąć odsiadki to możemy postarać się o zmniejszenie i złagodzenie wyroku. Do tego będziemy potrzebowali jednak adwokata, który będzie w stanie reprezentować nasze racje przed sądem. Będzie on w stanie osiągnąć to, co zwykłemu człowiekowi przychodziłoby z ogromną trudnością. Wynika to głównie z jego wykształcenia oraz ogromnej wiedzy, którą dysponuje. Jest to rzecz mająca ogromne znaczenie, bo są takie osoby które świadomie rezygnują z obrońcy i postanawiają stawać przed sądem samodzielnie. W ten sposób często wyroki są wyższe niż by mogłyby być, ponieważ nie jesteśmy w stanie dobrze się bronić.

Obrona

Ustalenie linii obrony polega przede wszystkim na zgromadzenie materiałów przeczących temu, że popełniliśmy przestępstwo. W niektórych sytuacjach może okazać się, że w danej sytuacji wcale nie dopuściliśmy się takiego czynu. Inną możliwością jest znalezienie przyczyn, które mogą zostać za łagodzące. Dzięki temu kara powinna być znacznie mniejsza. Często zdarza się, że będzie to wyrok, ale ogłoszony w zawieszeniu. Dzięki taka osoba nie pójdzie do więzienia – chyba, że popełni jakieś wykroczenie lub przestępstwo. W takiej sytuacji wyrok może zostać odwieszony i dana osoba będzie musiała udać się do więzienia.

Wydział prawniczy (sxc.hu)
Wydział prawniczy (sxc.hu)

Adwokat

Kancelaria adwokacka Warszawa śródmieście to miejsce, w którym będziemy w stanie naprawdę wiele zdziałać. Dlatego nie zastanawiajmy się czy warto jest korzystać z pomocy prawnika czy adwokata. Jego funkcją i zadaniem jest przedstawienie sprawy w taki sposób, aby postać osoby oskarżonej została przedstawiona w dobrym świetle. W przypadku prokuratora jest wręcz odwrotnie – jego zadanie to znajdowanie materiałów dowodowych, które będą świadczyły na niekorzyść osoby, która staje przez sądem. Jest to główny oskarżyciel, który może posiłkować się także innymi osobami np. osobą pokrzywdzoną (jako oskarżyciel pomocniczy).

2 komentarze

  1. Kiedyś miałem podobne problemy jak w artykule więc uważam, że ten temat powinien być poruszany jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *