Wakacje jesienią

Nie ma co się oszukiwać, że ci co wykupili już dawno temu wakacje w październiku mieli doskonały pomysł! Zważając na fakt, że na dworze coraz zimniej. Z dnia na dzień staje się coraz bardziej jesiennie – musimy pamiętać o zakładaniu grubszych ubrań, czasem nawet szalikach. Bardzo łatwo się już przeziębić.

Ludzie ci postanowili więc przedłużyć sobie wakacje, sprawić, by lato trwało jeszcze dwa czy trzy tygodnie. Zwłaszcza jeśli jadą do ciepłych krajów. Kiedy my będziemy marznąć kolejnego już dni wychodząc do pracy – oni będą się wylegiwali na plaży, odpoczywali i urządzali sobie długie spacery przy świetle księżyca. Ciepłe noce będą sprawiały, że kompletnie nie będzie chciało im się wrócić, ale nie myślą na razie o tym. W pierwszych dniach października wymienią walutę – kantor internetowy tylko czeka na podróżników.

Zazdrościmy wyjazdu, ciepła i wypoczynku. Możemy się jednak pocieszyć, ze to właśnie oni po powrocie przeżyją prawdziwy szok, nie my. Zaskoczy ich chłód i zmienność temperatur. Bardzo szybko mini spódniczki i gołe nogi będą zamienione na rajstopy, czapki i szaliki. Będą musieli przyzwyczaić się do tej sytuacji. Na pewno nie będzie to dla nich łatwe. Osoby pozostające w kraju przeżywają szok termiczny – pomimo iż trwa to już o jakiegoś czasu i każdy wbrew pozorom jest przygotowany na to co się wydarzy. Oni będą mieli o wiele trudniej!

Jesienne wakacje. / sxc.hu
Jesienne wakacje. / sxc.hu

Nie mamy im więc czego zazdrościć. przyzwyczajamy się z wolna do trudniejszych warunków atmosferycznych, długich wieczorów, koca i gorącej herbaty. Jesteśmy na to przygotowani.

Obawiamy się jednak, że plażowicze mogą przyjechać i przemarznąć o tego stopnia, że nie jeden przypłaci wakacje grypą. Bardzo współczujemy i mamy nadzieję, że tak się nie zdarzy. Życzymy więc miłej zabawy i spokojnego powrotu do zimnego kraju.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *