Zamieszkaj wygodnie w nowym mieszkaniu

Decyzja zakupu mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Kupno danego mieszkania będzie miało skutki przez kilka, kilkanaście, a może i kilkadziesiąt następnych lat. Taką decyzję musimy podjąć w pełni świadomi wszystkich konsekwencji. Mieszkania kupujemy zazwyczaj myśląc o dalszej przyszłości. Ogólnie rzecz biorąc najlepszym wyborem jest mieszkanie 2 – 3 pokojowe na start. Jest to optymalna wielkość również dla przyszłej rodziny. Mieszkać musi się wygodnie.

Jeśli mamy już na oku kilka potencjalnych inwestycji, możemy zacząć sprawdzać wiarygodność deweloperów. Zwróćmy uwagę, czy dany deweloper ma na swoim koncie kilka udanych inwestycji, również w innym mieście lub kraju. Później możesz poszukać opinii klientów w Internecie, na stronie dewelopera, na forach mieszkaniowych lub sprzedaż mieszkań Wawer.

Większość z nas patrzy na cenę mieszkania pod względem kosztu za metr kwadratowy. Jednak cena mieszkania zależna jest także od tego czy w cenie znajdują się również koszty wykończenia. Powszechnie lepiej jest kupić mieszkanie wykończone, ponieważ chcąc zrobić to później na własną rękę, możemy ponieść znacznie większe koszty, ponieważ metra wykończenia to średnio około 1000złotych. Więc przy 60 – metrowym mieszkaniu będziemy musieli zapłacić dodatkowo 60 tysięcy.

Nie dajmy się zwieść deweloperom. Każdy z nim powie, ze jego mieszkanie jest wygodne i ekonomiczne, jednak w tej kwestii musimy także liczyć na siebie. Sprawdźmy więc czy w pobliżu mamy przystanek komunikacji miejskiej, sklep osiedlowy, super market, aptekę, przychodnię. Wszystko to, sprawi, że życie tutaj będzie wygodne i za drobnostką nie będziemy musieli jechać na sąsiednie osiedle.

residence-1226143
Nowoczesny blok mieszkalny (sxc.hu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *