Kleje kauczukowe czy alkoholowe?

Chociaż zima niebawem, dużo osób nadal wykańcza swój dom. Ostatnimi elementami  wykończenia są kolory fug, lub kleje do podłóg drewnianych. Jeśli wybraliście już deski jakie będą położone na waszej podłodze, ale nie jesteście zdecydowani jeszcze jaki klej będzie najlepszym do waszego rodzaju drewna najlepiej zorientujcie się, jakie są cechy poszczególnych klei.

KLEJE KAUCZUKOWE

Jeśli poszukujemy kleju do parkietu lub mozaik drewnianych przykładowym klejem może być Selena super plus. Jej zaletą jest przede wszystkim niska cena, natomiast wada to krucha spoina.

W przypadku długości 3,5 cm dobrym wyborem będzie klej Anser. Jego główną zaletą jest rozpuszczalnik, który powody niewielkie spęcznienie. Niestety jak w przypadku każdej rzeczy, klej ten ma również swoją wadę. Niestety spoina będzie się bardzo szybko starzeć.

Jeśli mamy drewno wrażliwe na wilgoć czyli np. parkiet wykonany z brzozy, grabu lub jesionu. Zaleta to przede wszystkim bardzo długi czas otwarty, natomiast wada, to wolno parujący rozpuszczalnik.

KLEJE ALKOHOLOWE

Kleje alkoholowe najlepiej nadają się do klejenia mozaiki podłogowej oraz wszystkich rodzajów drewna, dlatego też dobrym klejem będzie Soudal, którego zaletą jest przede wszystkim niska cena.

sxc.hu
sxc.hu

Klejenie parkietu dębowego również może być robione klejem alkoholowym. Cechuje się on dużym zakresem tolerancji na błędy wykonawcze.

Klejenie parkietu z drewna egzotycznego. Alkoholowy klej ma to do siebie, że można go usunąć z drewna nie pozostawiając żadnych śladów, dzięki czemu nie uszkodzimy drewna.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *