Życie bez planu

Każdy z nas przytłoczony jest codziennymi obowiązkami. Mało kto może pozwolić sobie na słodkie lenistwo, czy dostosowywanie pracy pod siebie. Większość ma konkretnie ustalony tryb pracy pod który mus dostosować resztę swojego życia. Zawaleni jesteśmy dokumentami, w głowie nam tylko kontrakty cfd lub inne istotne kwestie w zależności od rodzaju pracy jaką wykonujemy.

Wyluzujmy…

wyjazd z psem(sxc.hu)
wyjazd z psem(sxc.hu)

Czasem warto jednak pomyśleć nad przystopowaniem. Zajęciu głowy czymś innym niż tylko pracą. Może pora przestać planować? Wiadomo, że plany organizują nasze życie. Mamy plan pracy, plan urlopowy, plan lekcji dzieci i plan tego, co musimy zrobić w najbliższym czasie. Może jednak warto porzucić choć część z nich, może chociaż na chwilę? Przysłowiowo rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Czy nie jest to kusząca opcja. Spontaniczność sprawia, że każda chwila cieszy bardziej.

Wsiąść do pociągu byle jakiego…

Każdy z nas potrzebuje czasem resetu. Odstresowania się i porzucenia codzienności chociażby na weekend. Warto mieć takich weekendów wiele. Spontaniczne wrzucenie kilku rzeczy do auta i wyjazd nad jezioro bądź na camping by obcować z naturą, śpiewać przy ognisku do rana i czuć, że żyjemy? W takich chwilach najlepiej mieć ze sobą rodzinę, bliską osobę czy znajomych. W końcu w życiu najważniejsze są chwile, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *