Ogrody angielskie

Każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie. Jest to miejsce do odpoczynku, wytchnienia z rodziną oraz samotnych rozmyślań na łonie natury. Jednym z głównych rodzajów ogrodów są ogrody angielskie, które mają w sobie dzikość i nawiązanie do czystej natury. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie użytkownicy pragną wypoczywać na łonie przyrody.

Pielęgnacja ogrodów Warszawa nie stanowi tutaj problemu, bo im dziksze są tym lepiej dla nas.

charakterystyczne elementy ogrodu angielskiego(sxc.hu)
charakterystyczne elementy ogrodu angielskiego(sxc.hu)

Charakterystycznym elementem angielskiej przyrody jest obecność skał, żywopłotów, dzikich kwiatów i krzewów. Wykorzystuje się w nich często wielkie donice, altany, pergole oraz rzeźby. Spacerując po takim ogrodzie można czasem zgubić się wśród wijących się po nich ścieżkach. Kolorami tego ogrodu są pastele oraz róże i biele, aczkolwiek dominuje dzika zieleń w postaci oplatających wszystko wiciokrzewów, bluszczy, ale także pnących róż. Róże są nieodłącznym elementem angielskiego ogrodu i bez nich nie ma on prawa bytu. Dobrze wyglądały będą także słoneczniki oraz chabry.

Planowanie takiego ogrody nie jest łatwe. Najlepiej zaopatrzyć się w rośliny jednoroczne, by nasz ogród co roku nabierał innego charakteru. Jest to miejsce typowo romantyczne i nostaligczne, dlatego  nadaje się do wspólnych przechadzek oraz pogrążaniu się w zadumie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *