Rozwód w Niemczech

Rozwody nie są niczym nowym. Ludzie rozstają się z wielu przyczyn i nie stanowi to dla nikogo problemu, może czasem poza małoletnimi dziećmi, które najbardziej przeżywają rozstanie rodziców.

Przesłanki oraz kwestie formalne biorąc Rozwód Warszawa są nam znane, co jednak w przypadku gdy jeden z małżonków posiada niemieckie obywatelstwo lub przebywa na terenie tego państwa?

Przesłanki do rozwodu

rozstanie(sxc.hu)
rozstanie(sxc.hu)

Sytuacja jest łatwa w przypadku gdy obydwoje małżonków wyraża zgodę na rozwód. Wtedy takie małżeństwo może zostać rozwiązane sądownie po rocznej separacji. W przypadku gdy jeden z małżonków chce rozwodu, może on zostać udzielony na takich samych zasadach. Najważniejsze jest to, że w przeciągu trzech lat od początku separacji małżonkowie muszą otrzymać rozwód.

Zawinione doprowadzenie do rozpadu małżeństwa nie jest w Niemczech brane pod uwagę. Żadne powody podawane przy wnoszeniu pozwu nie mają wpływu na rozwód, podział majątku czy też wysokość alimentów. Intercyza z kolei musi być potwierdzona przez notariusza.

Alimenty

Przed udzieleniem rozwodu małżonków obowiązuje obowiązek alimentacyjny. Później płacone są tylko w przypadku gdy drugi małżonek nie może się sam utrzymać. W wielu sytuacjach mogą być ograniczone czasowo.

Jak widać w Niemczech separacja jest jednym z etapów postępowania rozwodowego. W Polsce są to jednak dwie odrębne kwestie. Prawodawstwo niemieckie daje małżonkom czas na ochłonięcie i podjęcie decyzji rozwodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *