Czy telewizja mówi prawdę?

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do naprawdę sporej ilości wszelkich informacji. Prawda jest taka, że otaczają nas one z każdej strony i nawet jeśli nie do końca chcemy wiedzieć o wszelkich nowinkach to i tak w końcu o nich usłyszymy. Internet, telewizja czy też radio to tylko jedne z wielu przykładów źródeł informacji. W wielu przypadkach mogą być one niezwykle przydatne, lecz musimy zdawać sobie sprawę z tego, że każdą wiadomość musimy traktować z przymrużeniem oka i powinniśmy sprawdzać jej rzetelność.

Telewizja to już nie to samo co kiedyś (sxc.hu)
Telewizja to już nie to samo co kiedyś (sxc.hu)

Szczególnie dotyczy to telewizji, która oglądana jest obecnie przez ogromną część naszego społeczeństwa. Pojawiające się w niej informacje coraz częściej nie do końca związane są z prawdą, co bez wątpienia może stanowić pewnego rodzaju zagrożenie. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, że poszczególne osoby mogą uwierzyć w te informacje, co może mieć konsekwencje jeśli chodzi o postrzeganie przez nich świata. Może to dotyczyć tematów polityki, gospodarki czy też życia poszczególnych osób.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że to co znajduje się w telewizji nie zawsze musi być do końca prawdziwe. Czasami zmiana poszczególnych słów może wpływać na cały ton wypowiedzi i całkowicie ją zmieniać. Warto więc sprawdzać daną informację w kilku źródłach, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że jest ona prawdziwa. Telewizja już od jakiegoś czasu staje się coraz mniej rzetelnym źródłem informacji, więc warto mieć to na uwadze, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to dostęp do informacji jest tak szeroki i powszechny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *