Dziwne zawody.

Czasami możemy pomyśleć, że dzisiejszy świat naprawdę staje na głowie. Postęp technologiczny zamiast pomagać nam i „wydłużać” nam dobę, to  wszystkie gadżety nam ja skracają.  Z drugiej strony technologia oraz nowe media dają nowe miejsca pracy. Oczywiście podjąć je mogą osoby, które wiedza na czym Sieć polega i jak się w niej posługiwac. ale teoretycznie wszystkiego przecież można się nauczyć.

Nie jest to już tylko kierowca, księgowość Warszawa czy kelnerka. Obecnie zawody sa tak dziwne, że sami się zdziwicie, że można być kimś takim.

 1. Pierwszy z dziwnych zawodów, to osoba, która odpowiada za wiatr. Szczególnie potrzebny jest przy sesjach zdjęciowych lub przy tworzeniu pojedynczych zdjęć do teledysku.
 2. Kolejnym dziwnym zawodem, który na prawdę istnieje jest trzymacz parasoli. Szczególnie popularny ten zawód jest w Londynie, gdzie deszcz pana nieustannie. Aby korzystać z usług takiej osoby trzeba być nikim innym jak celebrytą, oni bowiem najbardziej się martwią o zmoknięte fryzury czy sukienki za miliony dolarów.
 3. Kolejny zawód to profesjonalne rozbieranie. Najczęściej spotykany zawód przy obsługach pokazów mody oraz przy trasie koncertowej artysty. Podobno nawet Rihanna zatrudniła dwóch panów, którzy będą pomagać jej się rozbierać.

  sxc.hu
  sxc.hu
 4. Jeśli można rozbierać to trzeba też i ubierać. Profesjonalne zakładanie butów to również bardzo popularny zawód na pokazach mody.
 5. Bardzo często to widzimy i nie możemy się nadziwić jak to się dzieje. Mowa o niczym innym jak o wietrze na reklamach. Jak to jest że włosy tak idealnie rozwiane. Podczas, gdy reklamę nagrywa się na green screenie, można ubrać się na biało i podczas usuwania kolorów możemy usunąć osobę która ubrała się na biało lub na zielono.
 6. Mniej szokujący zawód to profesjonalnie prasowanie ciuchów. Nie dziwi, będąc celebrytą trzeba mieć wszystko idealnie wyprasowane.

One comment

 1. Mówi się, że żadna praca nie hańbi. Nie ma więc problemów z tym, że ktoś zarabia na przykład zawodowo trzymając parasol. Niektóre z tych zawodów pewnie są dobrze płatne, ale nie wszystkie. Szkoda, że w XXI wieku jest dalej tak wiele osób, które muszą brać się za taką pracę, aby w ogóle móc się utrzymać na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *