Od czego zacząć ślub?

Od jakiegoś czasu coraz rzadziej decydujemy się na wynajęcie osoby, która pomoże nam w organizacji wesela. Chociaż jeszcze kilka lat temu był na to niezwykłe duże zapotrzebowania, dziś młodzi chcą zaoszczędzić jak najbardziej na ślubie, by za wszystko zapłacić samemu. Dodatkowo, przy osobistej organizacji wesele wszystko można zrobić po swojemu, nikt nie będzie nam narzucać własnej woli.

Ile satysfakcji z własnej organizacji wesela tyle samo trudności. Oczywiście istnieje tysiące poradników w Internecie na ten temat. Podobnie też zaczęły powstawać książki w których wymiana się najważniejsze rzeczy, które musza pojawić się podczas organizacji wesela.  Najważniejsze jest jednak prawidłowe ułożenie sobie planu działania. Ponieważ jeśli polegniemy na tym etapie wszystko co będzie po, najprawdopodobniej będzie źle wykonane.

Organizacja wesel Warszawa oczywiście może być też przyjemnością. Przecież zdarzają się ludzi, którzy lubią organizować takie wydarzenia. Może nawet ich własny ślub będzie przyczyna kariery zawodowej i znajda swoje ulubione zajęcie?

sxc.hu
sxc.hu

Najważniejsze jednak by na samym początku zdecydować się czy chcemy ślub kościelny czy tez cywilny. Wiele osób bierze dwa śluby jednocześnie. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż dzielenie tych dwóch, a właściwie jednej ceremonii.  Kolejnym etapem jest potencjalna lista gości, która z czasem będzie nam się powiększać. Korzystnie będzie jeśli zaznaczymy sobie listę basic czyli osoby, które z pewnością przyjdą na nasz ślub. Kolejną sprawa to w przypadku ślubu kościelnego to nauki przedmałżeńskie. Warto pamiętać, że zaczyna się je ok. 10 miesięcy przed ślubem. Ślub coraz bliżej, a my czujemy się, że nic nie zrobiliśmy. Dlatego tez ok. 8 miesiąca trzeba zarezerwować salę oraz wybrać styl wesela. W tym momencie trzeba również udać się do florystki oraz do fryzjerki, które również potrzebują czasu by przygotować się do naszego dnia. W przypadku wyboru ubrań. Panie powinny kupować sobie ok. 3 -2 miesięcy wcześniej sukienkę, by za bardzo nie zmieniła się ich sylwetka lub gust. U panów podobnie, myślę że nawet miesiąc wcześnie nie będzie za późno, ponieważ każdy krawiec zdąży nanieść poprawki w takim okresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *