Rowery MTB

Coraz częściej spotyka się nazwę rower MTB. Czym on jest? To po prostu rower górski! Przeznaczony jest do jazdy w trudniejszym terenie czyli np. leśnym czy piaszczystym. W porównaniu do rowerów trekkingowych czy szosowych sprawdza się w każdych warunkach. Jazda na rowerze stała się ostatnio bardzo modna, coraz więcej osób stwierdziło, że chce zadbać o zdrowie, jednoślad jest do tego wprost idealny. Nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także wspomaga układ krążenia i pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Tereny podmiejskie i leśne są wspaniałym miejscem by dotlenić organizm i sprawdzić swoje rowerowe umiejętności. Zanim odwiedzisz sklep rowerowy Józefów, zobacz czym charakteryzuje się rower MTB.

MTB(sxc.hu)
MTB(sxc.hu)

Rower górski jest o wiele cięższy od innych modeli. Wynika to z faktu, że jest o wiele bardziej wytrzymały przez wzmacnianą konstrukcję. Zazwyczaj wyposażony jest w amortyzatory , które mają za zadanie poprawę komfortu jazdy. Można montować je w widelcu, ramie, sztycy siodełka a czasem nawet w mostku kierownicy.
Rodzaje ramy w góralach są różne. Standardowo stosowana jest rama hardtail, która jest prosta. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępne są rowery z ramą w pełni amortyzowaną. Ramy zazwyczaj wykonywane są z aluminium, a czasem ze stali, tytanu czy włókna węglowego.
Ogromnie istotne w rowerach MTB są opony. Są one o wiele szersze niż w innych rowerach. Głębokość bieżnika w oponie uzależniona jest od terenu po jakim chcemy się poruszać – im jest on głębszy tym bardziej ekstremalny teren możemy pokonywać.
Ilość biegów to zazwyczaj od 21-27.

One comment

  1. Szkoda, że nie ma teraz pogody na jazdę rowerem. Już mi się marzy, żeby pojeździć na swoim rowerze. Nie mam zbyt profesjonalnego sprzętu, ale myślę, że ten który mam powinien w zupełności wystarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *