Wolniej znaczy skuteczniej

Jeśli posiadamy zbędne kilogramy to nie pojawiły się one z dnia na dzień. Przybywały miesiącami, a nawet latami. Dlatego nie da się pozbyć długoletnich zbiorów pozbyć w jeden dzień. Aby waga zaczęła wracać do normy, również potrzebujemy odpowiednio się nawadniać.

Do tego przydatne może się okazać zainstalowanie filtry do wody w swojej kuchni. Odchudzanie to nie wyścig. I tylko dokładnie i przemyślane podejście może zapewnić oczekiwane rezultaty. Najlepszy sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów to wyrobienie sobie właściwych nawyków plus odpowiednia porcja aktywności fizycznej.

W ciągu kilku miesięcy nasz organizm przestawi się na właściwe tory. Najlepiej jeśli odchudzanie podzielimy na trzy etapy. Pierwsza faza to odchudzanie właściwe. Zazwyczaj trwa około 3 miesięcy. I o dziwo wcale nie musi być najtrudniejsze. Zwłaszcza, że na początku nasza motywacja jest największa, a coraz luźniejsze ubrania dodatkowo zachęcają do wysiłku. W tym czasie zrzucimy najwięcej i najszybciej kilogramy (niestety jest to tylko nadmiar wody). Dopiero w 2 etapie zaczniemy gubić tłuszcz, ale zdecydowanie wolniej będzie spadała nam waga. Ten etap trwa do 3 miesięcy. I polega na co 2 tygodniowym, stopniowym zwiększaniu liczby spożywanych kalorii o 200.

I ostatnia faza trzecia. To najprzyjemniejszy etap, tzw „wychodzenie z diety”. Najbezpieczniej jeśli będzie trwał około 6 miesięcy. Łączne dziennie spożycie kalorii, powinno dostarczać jedynie o 300 kalorii mniej niż wynosi całkowite zapotrzebowanie.

sxc.hu
sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *