Co nam dają konkursy?

Branie udziału w konkurach pozwala przede wszystkim na rozszerzenie naszych możliwości. W ten sposób nie tylko mamy możliwość nie tylko sprawdzenia się, ale poznania także własnych słabości. Szczególnie jeżeli tematyka konkursu związana jest z naszymi zainteresowaniami. Przede wszystkim można wymienić tutaj takie konkursy, w których dochodzi do rywalizacji w śpiewie, tańcu itd. Są to rzeczy przez które można siebie wyrazić i pokazać innym to, jakimi jesteśmy ludźmi. Dlatego są one bardzo stresujące, bo przez komisją konkursową będziemy musieli się niejako pokazać w całości. W tym przypadku przeciwnikiem może być trema sceniczna. Jest wiele osób, które obdarzone są wielkim talentem, ale nie mogą podzielić się nim ze światem, bo stres powoduje, że głos więźnie w gardle, a nasze ruchy staja się nieskoordynowane.

Konkursy naukowe poszerzają horyzonty (sxc.hu)
Konkursy naukowe poszerzają horyzonty (sxc.hu)

Konkursy

Dlatego tak ważne jest, aby znać swoje słabości i przekuwać je w siłę. Dzięki takiemu konkursowi jesteśmy w stanie przekonać się jak radzimy sobie będąc na scenie. Będziemy mogli podjąć działania, które poprawią nasz głos, umiejętności prezentowania się na scenie czy radzenia sobie ze stresem. Każda osoba, która wiąże swoją przyszłość ze sztuką powinna zajrzeć w głąb siebie. Rywalizacja konkursowa mobilizuje nas do działania i powoduje, że będziemy chcieli zrobić wszystko, aby jednak być lepszym. Konkursy więc rozwijają i warto brać w nich udział – podobnie jest w przypadku tych, które dotyczą nauk ścisłych, humanistycznych. Wszystkie z nich rozwijają i dostarczają masę informacji o nas samych.

One comment

  1. Według mnie konkursy przede wszystkim pozwalają się nam sprawdzić w jakiejś dziedzinie. Fajnie jest przekonać się, że jesteśmy w czymś najlepsi. Szczególnie w sporcie ma to znaczenie. Oczywiście też nagrody są bardzo atrakcyjne i warto jest o nie walczyć i zabiegać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *