Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Atrakcje w Hiszpanii są bardzo zróżnicowane. Ten kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Dlatego nie ma się co dziwić, że należy do jednego z dziesięciu najczęściej odwiedzanych. Hiszpania jest znana przede wszystkim z korridy, tapas, suszonej szynki parmeńskiej, tańca i stylu flamenco, najlepszych klubów piłkarskich i typowej bitwy na pomidory. Wśród atrakcji nie brakuje oczywiście wspaniałych zabytków architektonicznych, uroczych plaż i gór.

Szukając domy do wynajęcia w Hiszpanii warto zastanowić się w jakim miejscu chcemy spędzić najwięcej czasu i skąd będziemy mieli dobry dojazd do największej ilości atrakcji. Na pierwszym miejscu oczywiście znajduje się Barcelona. Swoją popularnością przebiła stolicę – Madryt. Dla większości turystów jest zdecydowanie numerem jeden. Ma niesamowity klimat, atmosfera z pewnością zachęca do zabawy i odreagowania. Jest tetniąca życiem.

Do tego wszystkiego dochodzą piękne i jedyne w swoim rodzaju zabytki. Obowiązkowym miejscem do zobaczenia i zwiedzenia jest starówka, wzgórze Montjuc, port, parki i budowle Gaudiego – w tym Sagrada Familia. Każdy kto przyjedzie raz do Barcelony, z pewnością jeszcze do niej powróci. Nie da się przejść obojętnie obok jest czaru i uroku.

Woda jest niezbędna do życia (sxc.hu)
(sxc.hu)

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *