Internet ostoją wolności słowa

Internet to dla wielu osób jedno z głównych źródeł informacji. W przeciwieństwie do telewizji i programów tam się znajdujących, daną informację w sieci możemy sprawdzić w kilku źródłach, co pozwala nam uzyskać pewność na temat tego, czy jest ona prawdziwa. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystko co znajduje się w sieci jest prawdziwe. Z tego właśnie powodu jeśli trafiamy na jakąś dosyć kontrowersyjną informację to powinniśmy poczekać aż pojawią się dowody na jej potwierdzenie.

Media coraz mniej popularne

W wielu przypadkach internet jest obecnie ostoją wolności słowa. Wyrażanie tam swoich opinii nie jest karalne, pod warunkiem że nie przekraczamy granic dobrego smaku. Niejednokrotnie również osoby korzystające na bieżąco z internetu nie wierzą w słowa polityków czy też opinie mediów, ponieważ mają oni dostęp do wielu źródeł, które w pewien sposób mogą zaprzeczać temu co mówią rządzący. Dla nich samych jest to więc spory problem, ponieważ manipulowanie ludźmi za pomocą telewizji i mediów było o wiele prostsze zanim internet na dobre zagościł w naszych domach.

Internet posiada niezliczone zasoby informacji (sxc.hu)
Internet posiada niezliczone zasoby informacji (sxc.hu)

Internet to bez wątpienia bardzo potężne narzędzie, choć korzystając z niego należy być ostrożnym. Znajdujące się tam informacje wcale nie muszą być prawdziwe oraz nigdy nie możemy mieć pewności, kto dokładnie znajduje się po drugiej stronie monitora. Z tego właśnie powodu powinniśmy zawsze zachowywać czujność i pod żadnym pozorem nie podawać nikomu swoich danych prywatnych, ponieważ nie możemy mieć pewności, że nie zostaną one użyte w złych celach.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *