Jak ciepło wpływa na włosy?

włosy 1(sxc.hu)
włosy 1(sxc.hu)

Każda kobieta uwielbia zmieniać kolor włosów. Wszystkie wiele zmiany życiowe wymagają nowej fryzury: awans, rozstanie, czy nowy manicure. Niestety każdy kolor kiedyś blednie. Najczęstszą przyczyną utraty pigmentu farby jest właśnie ciepło.

Kolory metaliczne

Ostatnio modne kolory metaliczne są nadzwyczaj wrażliwe na wysoka temperaturę. Jedno prostowanie włosów gorącą prostownicą może zmienić metaliczny fiolet w tleniony blond. To samo dzieje się, kiedy kierujemy na włosy zbyt ciepły strumień powietrza suszarki. Kolory metaliczne podczas prostowania tracą bezpowrotnie cały pigment po około trzech sekundach.

Rudości

Jeżeli chodzi o kolory intensywnie rude, czerwone i różowe, rozjaśniają się one o kilka odcieni podczas suszenia, prostowania lub kręcenia loków. Warto zapamiętać, że im mniej naturalny kolor włosów, tym większy wpływ ciepła na zmianę koloru.

Jak temu zapobiec?

Większość nowoczesnych lokówek, suszarek i prostownic posiada kilka trybów temperatury. Ustawmy nasz sprzęt na najdelikatniejszy program i cieszmy się pięknymi kolorami. Warto jednak zapamiętać, że włosów pomalowanych metaliczną farbo nie powinno się zbyt intensywnie stylizować. Niestety jeszcze nie stworzono takiej formuły farb do włosów aby kolory były trwałe i odporne.

Gdzie uzyskać informację o odporności farby?

Każdy porządny salon kosmetyczny warszawa powinien zatrudniać specjalistów, którzy mają za zadanie poinformować klientów o wytrzymałości farby. Ponadto należy oczekiwać, że poinstruują oni, jak dbać o farbowane włosy, jak je myć, suszyć, pielęgnować i stylizować. Jeżeli nie uzyskamy takich informacji, należy koniecznie zapytać fryzjera.

One comment

  1. Dziewczyny! Zapomnijcie o prostownicach, lokówkach itd. W ten sposób można zepsuć sobie włosy.
    Korzystajcie z naturalnych rozwiązań, które nie powodują zniszczenia delikatnych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *