Najwygodniej jest we własnym domu

Powszechnie znane jest powiedzenie: „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Co to jest jednak prawda? Jeżeli jesteśmy u siebie to możemy poczuć się swobodnie, nie musimy się martwić o to, ze zrobimy coś niestosownego lub mogące kogoś obrazić. Jeżeli jesteśmy u innych osób to często jesteśmy skrępowani – szczególnie jeżeli osoba, którą odwiedzamy nie jest dobrym gospodarzem. W takim przypadku może dochodzić do naprawdę wielu różnych problemów, a w tym również do tego, że atmosfera będzie bardzo sztywna. U siebie w domu możemy mieć przeróżne zwyczaje, które w towarzystwie mogą zostać uznane za lekceważące lub nawet na obraźliwe. Dlatego nigdzie nie poczujemy się tak dobrze jak u siebie, gdy sami dyktujemy warunki. Dodatkowo to właśnie w swoim domu mamy wszystko, co tak naprawdę potrzebujemy. Dlatego zwykle wracając po kilku dniach do siebie doceniamy to, że mamy coś własnego i jesteśmy w stanie poczuć się tak swobodnie, jak to tylko możliwe. Możemy zrzucić wyjściowe ubrania i ubrać coś luźniejszego, w czym będziemy czuli się o wiele bardziej komfortowo.

Niewygodny ubiór

Sposób ubierania się, gdy jesteśmy w domu jest również bardzo ważny. Wiele osób po przyjściu do domu robi wszystko, aby poczuć się wygodnie – w odróżnieniu od reszty dnia, gdy wiele osób po prostu zmuszonych jest do przestrzegania firmowo dress code. Jest to nic innego jak ubieranie się zgodnie z oczekiwaniami pracodawcy oraz wizerunkiem firmy. W przypadku mężczyzn są to przeważnie pełne garnitury. Jeżeli chodzi o kobiety to zwykle będziemy mieli do czynienia z butami na obcasie oraz z dopasowaną garsonką. Można sobie wyobrazić, że takie stroje po 8 godzinach stają się bardzo niewygodne i jedyną myślą w czasie dnia jest możliwość przebrania się w codzienne ubrania, które są znacznie przyjemniejsze w noszeniu. Przede wszystkim jeżeli chodzi o buty, które noszone przez tak długi czas mogą powodować wielkie problemy. W takim przypadku zakładamy zwykle pantofle (z ang. slippers), które pozwalają naszym stopom odpocząć i oddychać.

W domu można przebrać się w luźne ubrania (sxc.hu)
W domu można przebrać się w luźne ubrania (sxc.hu)

Pantofle

Z tego powodu powinny być one możliwie jak najwyższej jakości. Jeżeli będą one wykonane ze skóry to w ten sposób stopy będą w stanie oddychać i odpoczywać przez cały ten czas. Dodatkowo będą one miękkie i elastyczne i w żaden sposób nie będą one krępowały naszych ruchów. Szczególnie polecane są one w trakcie zimy lub chłodniejszych dni. Mogą one posiadać ocieplenie, które pozwoli na utrzymanie odpowiedniej temperatury. Jest to ważne, bo stopy zwykle są najchłodniejszą częścią ciała, przez którą ucieka wiele ciepła. Warto jest więc je chronić za pomocą wygodnego obuwia. W ten sposób unikniemy problemów z zachorowaniem oraz wpłyniemy też na swój komfort, bo chyba nikt nie lubi trząść się z zimna. Z pozoru mało ważna rzecz może być dla nas rzeczą istotną, która będzie miała naprawdę duże znaczenie. Dzięki takim drobiazgom powiedzenie, które cytowane było w pierwszym zdaniu naprawdę nabiera sensu. Nie ma drugiego takiego miejsca, w którym można by było poczuć się dobrze.

One comment

  1. No pewnie, że u siebie jest zawsze najwygodniej 🙂 Uwielbiam właśnie po ciężkim dniu przebrać się w niewyjściowe ubranie i w końcu poczuć ulgę. Kobiety na pewno zrozumieją, szczególnie jeżeli na co dzień noszą szpilki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *