Seksomania – nowa odkryta choroba

Z pewnością słyszałeś o chodzeniu we śnie, terrorach nocnych czy jedzeniu przez sen. Jednak z pewnością nigdy nie słyszałeś o seksomanii stanie, który sprawia, że ludzie robią związane z aktywnością seksualną rzeczy takie jak wydawanie seksualnych dźwięków, przez masturbacje aż po stosunek seksualny – podczas snu.

sen (sxc.hu)Stan ten, który wpada pod parasol parasomnii, jest ciągle stosunkowo mało znanym zjawiskiem i dopiero teraz zainteresowali się nim naukowcy amerykańscy, który ustalili, że objawy mogą występować, jako rzadkie irytujące wydarzenie lub pojawiać się nagminnie i stanowić zagrożenie dla zdrowia i komfortu otaczających ludzi a nawet do oskarżeń o molestowanie.

Nie znane są jeszcze dokładne statystyki dotyczące tej przypadłości, ale znanych jest kilka historii osób, które walczą z tą chorobą i chcą uświadomić społeczeństwo o jej istnieniu. Stephen Klinck jako osoba która zmaga się z seksmanią jest aktywnym działaczem w tym kierunku i napisał kilka artykułów o jego osobistych doświadczeniach. Nie są to domy wakacyjne w hiszpanii ale jego historie są poruszające nawet dla osoby, która sceptycznie do kwestii tej przypadłości.

Badacze dopiero niedawno zaczęli badania, dlatego ciężko określić ile dokładnie osób jest bezpośrednio poszkodowanych przez osoby cierpiące na tę chorobę. Jednak z szpitalnej gazety „Everyday Helth” możemy dowiedzieć się spośród 832 pacjentów z zaburzeniami snu 7,6% doświadczało seksmanii. Przewidywać można, że pośród osób bez problemów ze snem ta liczba będzie niższa, co może pocieszać większość z nas, gdyż lekarstwo na to nie zostało jeszcze wynalezione.

One comment

  1. Wydaje mi się, że ta choroba jest znana już od bardzo długiego czasu. Trudno jest jednak czasem ją zdiagnozować, bo trudno jest rozpoznać czy dana osoba śni czy też jest na jawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *