Przemysł zbrojeniowy i jego wpływ na gospodarkę

Przemysł zbrojeniowy to bez wątpienia coś, na co mocarstwa na naszej planecie przeznaczają ogromne ilości pieniędzy każdego roku. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim chęć posiadania jak najbardziej nowoczesnej, precyzyjnej i skutecznej broni. Wszelkie wojny prowadzone obecnie i w przeszłości to jednak przede wszystkim ogromna tragedia i śmiertelne zagrożenie dla osób znajdujących się na terenie przeprowadzanych działań. Prawda jest jednak taka, że wojny napędzają gospodarkę, więc dopóki światem rządzi pieniądz to takie rzeczy będą się niestety działy.

Broń i ryzyko z nią związane

W wielu przypadkach niezwykle istotne jest również to, że poszczególne rodzaje broni mogą dostać się w niepowołane ręce. Najczęściej dotyczy to przede wszystkim broni jądrowej, która jest obecnie zdecydowanie najmocniejszym rodzajem broni znanej ludzkości. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że na przestrzeni lat wszelki sprzęt wojskowy był ciągle ulepszany i modernizowany. Praktycznie co kilka tygodni można usłyszeć o nowych rozwiązaniach i broniach używanych przez poszczególne wojska.

Obecne myśliwce są bardzo zaawansowane pod względem technologicznym (sxc.hu)
Obecne myśliwce są bardzo zaawansowane pod względem technologicznym (sxc.hu)

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w wielu przypadkach technologie te są następnie wykorzystywane w naszym życiu codziennym. Dobrym przykładem jest tutaj motoryzacja i druga wojna światowa, po której wszelkie pojazdy znacząco różniły się od tych, które były produkowane jeszcze przed wojną. Mimo to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wszelkiego rodzaju wojny to okropne okrucieństwo i im wcześniej zaczniemy zapobiegać ich powstawaniu, tym lepiej dla nas samych.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *