Rosnąca popularność gier wideo a ich cena

Popularność gier wideo nie maleje i nie zapowiada się, aby coś takiego miało nastąpić. Obecnie jest jedną z najpotężniejszych gałęzi rozrywki, a to głównie za sprawą świetnych i dopracowanych gier. Zasługi w tym mają również Polacy, którzy w ostatnich latach wydali masę świetnych produkcji, które zebrały rekordowe ilości nagród. Co tak naprawdę przyciąga ludzi do takiej formy rozrywki? Jest to niewątpliwe lepszy sposób na opowiedzenie historii niż przedstawienie jej w dwugodzinnym filmie czy też na kilkuset stronach książki. Gry mogą opowiadać fabułę w nieliniowy sposób, co pozwala na lepszą immersję w świecie. Nie jesteśmy biernym odbiorcą tego co dzieje się na ekranie, ale możemy podejmować działania, które mają wpływ na to, co będzie działo się z postaciami i na ekranie. Na dodatek poza samą narracją są też elementy np. akcji, w których można się wyładować lub elementy horroru, gdzie autentycznie możemy czuć grozę. Takich wrażenie nie zapewni żadne inne medium, co jest ogromną przewagą dla gier.

Koszt zakupu gier wideo

Problemem jest ich cena, która nie ma się co oszukiwać – jest ona bardzo wysoka. Za nową grę będziemy musieli zapłacić do 100 do 250 złotych. Ceny są zróżnicowane i zależne na przykład od platformy na jakie jest wydawana. Najniższe ceny możemy spotkać na PC, ale nie jest to też zasadą, której wydawcy zawsze się trzymają. Najtaniej przyjdzie nam kupić grę w wersji elektronicznej. Nie dostajemy nośnika, z którego będziemy mogli odpalić grę a jedynie możliwość pobrania jej z internetu. Osoby dysponujące szybkim łączem internetowym chętnie korzystają z takiej możliwości, bo można ciąć w ten sposób koszty. Wcześniej wspomniane zostały nowe gry, a to oznacza, że można kupować też tytuły starsze. Jeżeli gra okaże się hitem i zdobędzie uznanie wśród graczy to możemy liczyć na to, że zostaną wydane jeszcze późniejsze reedycje, które będą kosztowały już zdecydowanie mniej. Jeżeli odczekamy odpowiednio dużo czasu to będziemy mogli dostać interesującą nas grę nawet za kwotę mniejszą niż 50 złotych. Gry, które okazują się niewypałem i klęską producentów też po jakimś czasie będą taniały a my będziemy musieli umieć oddzielić perełkę od niewypału.

Gry stają się głównym zawodnikiem w branży rozrywkowej (sxc.hu)
Gry stają się głównym zawodnikiem w branży rozrywkowej (sxc.hu)

Wymiana gier

Mamy możliwość kupowania też gier używanych. Najczęściej można odkupić je od znajomych, kolegów ze szkoły itd. Można znaleźć też produkcje na aukcjach internetowych lub sklepach, które zajmują się skupowaniem takich gier. Ciekawostką, która oferowana jest przez niektóre sklepy jest wymiana gier. W ten sposób taka wymiana jest realizowana z pełnym zachowaniem bezpieczeństwa transakcji. Po prostu swoją grę wysyłamy do sklepu, za którą przyznana zostanie nam ustalona wcześniej liczba punktów. Będziemy mogli przeznaczyć je na wybranie innego tytułu z oferty lub też wypłacić ją według podanego na stronie przelicznika. Jest to o wiele bezpieczniejsze niż bezpośrednie wymienianie się z osobami z internetu. Wtedy nie wiemy czy dana osoba będzie uczciwa i czy zobaczymy jeszcze grę lub pieniądze.

2 komentarze

  1. Cena gier na komputery jest na dzień dzisiejszy zupełnie ok, gorzej z grami na konsole, które rzeczywiście potrafią kosztować nieraz ponad 200 zł. :/

  2. Na konsolach nie kupuj№ ludzie tylko eksуw, patrz№ na ogуln№ ofertк jak№ posiada dana platforma, a na tych sprzкtach juї jest setki gier, na sprzedaїy ich zarabiaj№ juї obie firmy, moїesz mi wytіumaczyж na czym zarabiaj№ te firmy jeњli gier nie ma na konsolach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *