Uzależnienie od gier komputerowych

Gry komputerowe bez wątpienia są w stanie uzależnić młody umysł od siebie. Jest to potencjalnie niebezpieczne, bo coraz więcej młodych osób jest narażonych na takie czynniki. Problemem jest to, że coraz młodsze osoby są dopuszczane przez rodziców do komputera. Dawniej po raz pierwszy kupowało się go w gimnazjum lub nawet później – w szkole średniej. W tym wieku dziecko miało już znacznie wyższy poziom inteligencji emocjonalnej i było w stanie lepiej zarządzać czasem spędzonym przy komputerze. To powodowało, że nie dochodziło do tak wielu problemów i nie często możliwe było uzależnienie się od komputera. Nawet jeżeli takie dzieci miały własny komputer to musiały pytać się rodziców czy mogą go użyć. Wcześniej konieczne było wywiązanie się ze wszystkich obowiązków, a dopiero później możliwe było skorzystanie z komputera.

Sprzęt do grania (sxc.hu)
Sprzęt do grania (sxc.hu)

Gry komputerowe

Obecnie wygląda to zdecydowanie inaczej. Już nawet osoby chodzące do pierwszych klas podstawówki mają dostęp do komputera. Rodzice zwykle nie kontrolują takiego zachowania, co powoduje dość poważne problemy. Dzieci grają w gry, korzystają z internetu itd. W ten sposób ich młoda psychika jest przyzwyczajana do tych wirtualnych światów, co może powodować dość spore problemy. Jest coraz więcej osób, które spędzają kilkanaście godzin przy gach komputerowych. Każda konieczność odejścia od nich jest dla nich wielkim problemem i nawet Powodowem do awantury. Warto jest więc kontrolować czas spędzany przez dziecko przy komputerze. Gry same w sobie nie są czymś złym więc nie należy ich całkowicie zakazywać, wy starczy tylko ograniczyć do nich dostęp.

2 komentarze

  1. Zgadzam się z tym, obecne dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed komputerem, a to do niczego dobrego nie prowadzi

  2. Nikt nie broni dzieciom grać na komputerze, warto jest jednak dbać o to, by nie spędzały przed nim zbyt dużo czasu, ponieważ może to okazać się całkiem poważnym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *