Czy komputer może stać się nałogiem?

Komputer i internet są obecnie bez wątpienia czymś, co może dawać nam niesamowicie wiele frajdy oraz może być świetnym źródłem rozrywki. Niejednokrotnie jest to też sposób na pozyskiwanie wielu ciekawych informacji, choć istnieją takie przypadki, w których poszczególne osoby spędzają przy komputerze zdecydowanie zbyt duże ilości czasu. Należy zdawać sobie sprawę przede wszystkim z tego, że na dłuższą metę może to okazać się to czymś niebezpiecznym.

Wpływ nałogu na nasze życie

Uzależnienie od komputera i internetu przejawia się najczęściej wielogodzinnym spędzaniem czasu przed ekranem monitora. W wielu przypadkach osoba która ma problem całkowicie go nie widzi i uważa, że w każdej chwili mogłaby odejść od komputera. Nie jest to jednak wcale takie proste i często nie obejdzie się wówczas bez udzielenia odpowiedniej pomocy takiemu komuś. Trzeba mieć bowiem na uwadze to, że nałóg ten może mieć bardzo zły wpływ na życie danej osoby. Dotyczy to zarówno zdrowia jak i również aspektów czysto społecznych.

Praca przy komputerze (sxc.hu)
Praca przy komputerze (sxc.hu)

Skutki uzależnienia

Pogarszający się wzrok to zdecydowanie najczęstszy problem z którym będziemy mieć wówczas do czynienia. Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że spędzanie zbyt dużych ilości czasu przed komputerem może mieć bardzo zły wpływ na wyniki w szkole. Problem ten nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie uczniów, ponieważ również i osoby dorosłe często spędzają zbyt duże ilości czasu przed komputerem. Warto więc ograniczać sobie komputer w jak największym stopniu i korzystać z niego tylko w momencie, gdy jest to naprawdę potrzebne.

2 komentarze

  1. Sam kiedyś spędzałem zdecydowanie zbyt dużo czasu przed komputerem, ale na szczęście już z tego wyrosłem

  2. Niektórzy ludzie nie mają wyjścia, ponieważ często ich codzienna praca wiąże się z komputerami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *