Czy gry komputerowe mogą mieć pozytywny wpływ na ludzi?

Technologia wykorzystywana do produkcji gier komputerowych, na przestrzeni wielu lat, rozwinęła się do takiego stopnia, że na dzień dzisiejszy gry śmiało można pomylić z filmowymi produkcjami, ich realizm niejednokrotnie zaskoczył już wiele osób. Gry to jednak nie tylko i wyłącznie fotorealistyczne arcydzieła. Spotkać się można bowiem z prostszymi grami, które dostępne są zarówno dla komputerów jak i urządzeń takich jak konsole przenośne czy smartfony, dzięki temu grać można dosłownie wszędzie, o każdej porze dnia i nocy.

Kontrowersje wokół gier – jaka jest prawda na temat tego co ukazują?

Nie da się ukryć i nikt na dzień dzisiejszy nie próbuje tego robić, że gry komputerowe często przedstawiają brutalne i wulgarne wydarzenia. Nie można zapominać, że to samo tyczy się filmów i książek. Tak jak różnego rodzaju produkcje zarówno te filmowe jak i spisane na kartkach papieru, są przeznaczone dla ludzi w różnym wieku, to samo tyczy się gier. Należy więc potrafić rozróżnić, czy tak naprawdę powinniśmy grać w daną grę, ponieważ często zdarza się, że niektóre produkcje przeznaczone są dla graczy, którzy mają tylko i wyłącznie więcej niż 18 lat. Na opakowaniu zawsze znajduje się stosowna informacja. Dodatkowo gry przedstawiają czasami bardzo piękne i pouczające historie, z których wyciągnąć możemy wartościowe wnioski.

Gry (sxc.hu)
Gry (sxc.hu)

Zalety gier

Gry komputerowe, dawkowane oczywiście w całkiem rozsądnych ilościach mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nas samych. Po pierwsze gry komputerowe rozwijają wyobraźnie, potrafią też wpłynąć na wiele umiejętności, takich jak choćby umiejętność przestrzennego planowania. Dodatkowo polepszają nasz refleks, a jeżeli będziemy dobrze nastawieni, otrzymamy nawet możliwość nauczenia się języków obcych z duża pomocą gier komputerowych.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *