Monitorowanie stron internetowych

Strony internetowe dla przedsiębiorstw są czymś niezwykle ważnym. Dzięki nim jesteśmy w stanie dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy zainteresowani są usługami naszej firmy lub też produktami, które są przez nas wytwarzane. Im lepsza i bardziej treściwa będzie strona tym lepiej dla nas. Będziemy mogli odczuć pozytywną zmianę chociażby po większym zainteresowaniem ze strony Klientów, jak również po większych zyskach, które trefią na firmowe konto. Wiele osób podchodzi do kwestii strony internetowej w nieodpowiedni sposób. Zamiast wydać na ten cel odpowiednie środki finansowe to będzie szukało oszczędności. Jest to poważny błąd, który możemy przypłacić bardzo surowo. Przede wszystkim w ten sposób będzie dochodziło do poważnych problemów z dotarciem do potrzebnych informacji przez osoby zainteresowane. Może się ona nieprawidłowo wyświetlać na urządzeniach z innym systemem lub wyposażone w inną przeglądarkę. W ten sposób bardzo szybko stracimy takie osoby, które mogły chcieć skorzystać z naszej oferty.

Firmowa strona WWW

Ważną kwestią jest również odpowiednie podejście do kwestii tworzenia stron. Najlepiej takie prace zlecać firmom z wieloletnim stażem, które na swoim koncie mają dziesiątki zrealizowanych projektów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko będzie działało tak jak powinno. Nawet jeżeli pojawiają się jakieś problemy lub będziemy chcieli przeprowadzić zmiany na stronie to coś takiego stanie się możliwe. Jeżeli kupimy stronę u studentów, którzy oferują zrobienie strony za grosze to nie będziemy mogli liczyć na takie usługi dodatkowe. To również powinniśmy uwzględnić jeżeli stoimy właśnie przed decyzją związaną z budową zaplecza sieciowego dla swojego przedsiębiorstwa. Istotna jest też oprawa wizualna – jeżeli będzie ona nowoczesna i estetyczna to zostanie to dobrze odebrane przez internautów i będą chcieli zostać na takiej stronie dłużej. Na dodatek od razu skojarzą to z naszą firmą, która również w ich ocenie będzie godna zaufania i warta sprawdzenia. Dla nas jest to świetna wiadomość, która może zakończyć się pozyskaniem nowych zleceń.

Strona firmowa pozwala zapoznać się z ofertą, historią firmy i cennikiem (sxc.hu)
Strona firmowa pozwala zapoznać się z ofertą, historią firmy i cennikiem (sxc.hu)

Monitorowanie działania strony

Dużym problemem są awarie w działaniu strony firmowej. Jest to naprawdę duży problem, z którym możemy mieć do czynienia. Wina w tym przypadku może stać po wielu różnych stronach np. serwera, hostingu, domeny czy też skryptu samej strony. Jeżeli potencjonalny klient wejdzie na stronę, która zwróci błąd to najpewniej cofnie się do wyszukiwarki i wybierze konkurencję. Jest to ryzykowne i powinniśmy robić wszystko, aby strona przez cały czas była dostępna dla zainteresowanych. Dobrym rozwiązaniem jest monitoring stron www, który pozwoli nam na kontrolowanie jej statusu w czasie rzeczywistym. Jeżeli wystąpią jakieś przerwy w jej działaniu to od razu zostaniemy o tym poinformowani np. za pomocą majla lub też wiadomości SMS. Będziemy mogli podjąć szybkie działania i przywrócić stronę do działania. Dzięki temu nie będziemy zniechęcać osoby zainteresowane, co się nam opłaci.

One comment

  1. Te monitoringi to super sprawa, bo wychwycisz szybko każdą usterkę. Zgadzam się też z opinią, że nie warto powierzać tworzenia stron amatorom bo to więcej szkody niż pożytku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *