Pij wodę w upały!

Chyba wszyscy dziś już wiedzą jak ważne jest nawadnianie organizmu podczas upałów. Media na szczęście napominają nas o tym na każdym kroku. Ale czy właściwie stosujesz się do tej wskazówki? Powinieneś, bo bez wody nasz organizm funkcjonuje znacznie gorzej.

woda z cytryną
woda z cytryną

To nie chodzi wcale o to, żeby pić wtedy, gdy czuje się pragnienie. Tak naprawdę w tym momencie, kiedy chce nam się pić, organizm jest już lekko odwodniony. Naszym celem zatem jest to, aby nie dopuścić do uczucia pragnienia. Należy zatem pić regularnie. W pracy czy w szkole najlepiej mieć na biurku kubek lub szklankę, do której wrzucamy listki mięty oraz plasterki cytryny i co chwilę pijemy łyk takiej smakowej wody. Kiedy szklanka robi się pusta, koniecznie dolewamy wodę z butelki, którą mamy pod ręką. W ten sposób zanim się obejrzymy, wypijemy już butelkę płynu!

Pamiętajmy, że pracodawca ma obowiązek zapewnienia wody wszystkim pracownikom bez ograniczeń  w okresie letnim. Jest to ustawowo ustalone przez prawo, zatem problem mogą mieć ci szefowie, którzy tego przepisu nie przestrzegają. Zauważmy tylko, że nie chodzi o napoje, soki, ani herbaty. Wszystkie te kolorowe płyny odwadniają organizm i nie dostarczają mu żadnych minerałów. Tylko woda prawidłowo nawadnia nasze komórki. Pracodawcy mogą kupować wodę butelkowaną lub w dużych baniakach, ale najbardziej opłacalne będzie zaopatrzenie się w filtry do wody. Takie dystrybutory podłączone są do sieci wodociągowej i zanim nalejemy wodę do szklanki, jest ona dokładnie przefiltrowana

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *