Wystrój wnętrz

Jeśli zastanawiasz się nad odświeżeniem designu Twojego mieszkania, albo po prostu wprowadzasz się do nowego domu i nie wiesz na jaki wystrój postawić, ten artykuł może okazać się pomocny.

Czy potrzebujesz architekta wnętrz?

Od kilku lat niezmiennie utrzymuje się trend wynajmowania projektanta wnętrz, aby zajął się kompleksowo wystrojem mieszkania. Takiej osobie płaci się duże pieniądze, żeby sprawiła, iż nasze wnętrze będzie nowoczesne, oryginalne i z klasą. Projektant przedstawia klientom wizualizację swoich planów lub po prostu opowiada mieszkańcom jaką ma wizję. Ustala zarówno kolorystykę mieszkania, jak i oświetlenie, tekstury, rodzaj mebli i ich rozstawienie. Stara się, aby wszystko było ze sobą spójne. W efekcie bywa różnie, bo… nie zawsze trafia w gust domowników!

biała kuchnia
biała kuchnia

Czy zatem warto zatrudniać obcą osobę, aby zajęła się wystrojem naszego wnętrza? Otóż nie warto! Przecież to Ty będziesz tam mieszkał, dlatego jeśli sam zaprojektujesz swoje mieszkanie, będziesz czuł się w nim najlepiej! To wcale nie jest trudne. Musisz jedynie obrać jeden kierunek, styl lub motyw przewodni mieszkania. Warto urządzić wnętrze minimalistycznie i urozmaicić je jedynie dodatkami. Mogą to być kwiaty, poduszki i firany w przewodnim kolorze, albo fototapety do jadalni z ulubionym motywem, którymi wytapetujesz jedną ścianę.

Przykładowo sypialnia wygląda elegancko, gdy ściany są jasne, a jedynie dodatki są kolorowym akcentem. Nie ma nic trudnego w samodzielnym zaprojektowaniu wystroju swojego mieszkania!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *