Odzyskiwanie utraconych danych firmowych

Każda współcześnie działająca firma korzysta z możliwości, które oferowane są przez komputery i bazy danych na nich zainstalowane. Jest to rzecz niezwykle ważna, o której należy pamiętać. Po zakończeniu pracy powinniśmy wykonywać zawsze kopię zapasową. W ten sposób jeżeli doszłoby do jakieś awarii to nie będziemy tracili zbyt wielu danych – jedynie te z ostatniego dnia. Niestety nie każda firma stosuje się do takich wymagań i możemy spotkać się chociażby z takim zachowaniem, że kopia robiona jest raz na jakiś czas lub w ogóle nie jest ona wykonywana. Jest to nierozsądne, bo przecież jeżeli korzystamy z takiej bazy przez długi czas to zawsze może okazać się, że coś nie będzie działało tak jak powinno. Może dojść nawet do wyładowania elektrycznego, które spowoduje, że komputer zostanie uszkodzony fizycznie, a jego podzespoły zostaną usmażone – łącznie z dyskiem twardym, na którym mieliśmy zachowane informacje.

Ważne dane i ich odzyskiwanie

Musimy więc bardzo uważać, aby czasem nie narazić się na globalną tragedię, która będzie kosztowała nas naprawdę wiele pieniędzy. Odtworzenie takiej bazy danych będzie zajmowało naprawdę wiele czasu, a często nie będzie to możliwe. Jeżeli nie prowadziliśmy też bazy papierowej to może okazać się, że będziemy mieli całą masę problemów z jej odtworzeniem. Powinniśmy podejść do tego zagadnienia w inny sposób i po prostu spróbować odzyskać dane z takiego dysku. Jak to jest w ogóle możliwe? Nawet uszkodzony dysk nie oznacza tego, że dane przepadają. Może się okazać się nie są one uszkodzone i dalej się na nim zawierają. Jeżeli tak się stanie to będziemy mogli wykonać kopię takiego dysku i przywrócić całą bazę danych w stanie nienaruszonym. Jest to dla nas rzecz naprawdę ważna, która może uratować nasza firmę i sprawić, że koszty takiego zaniedbania będą na prawdę o wiele niższe i właściwie pomijalne. Dlatego też warto wiedzieć nieco więcej o samym odzyskiwaniu danych.

Dysk twardy (pixabay.com)
Dysk twardy (pixabay.com)

Odzyskiwanie danych

W internecie można spotkać się z wieloma programami, które przeznaczone są do odzyskiwania danych z dysków. Nie zawsze są one skuteczne, a większość z nich jest płatana. Dostępne są darmowe wersje demonstracyjne, które jednak zupełnie nie działają. Dlatego też w warunkach domowych odzyskanie jakiegokolwiek pliku jest rzeczą nieuwiarygodnienie trudną. Do tego dochodzą jeszcze fizyczne uszkodzenia dysku, które przecież trzeba wcześniej naprawić, aby w ogóle móc z niego korzystać. Dopiero wtedy możliwe będzie rozpoczęcie procesu odzyskiwania danych, które pozwoli nam na pozyskanie takich danych, które były nam potrzebne. Dobrze jest podejść do tego zagadnienia na poważnie, aby czasem nie przegapić jedynej szansy na uratowanie swojego biznesu. Astra technology jest firmą, która zajmuje się serwisowaniem sprzętu komputerowego od wielu lat. Ma ogromne doświadczenie i wiedzę z tego zakresu. Ponadto zajmuje się odzyskiwaniem danych z nośników cyfrowych, a w tym z dysków twardych, pamięci flash, kart pamięci, telefonów komórkowych czy też aparatów fotograficznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *