Na co zwracać uwagę kupując samochód?

Kupując samochód należy zwrócić szczególnie ważna uwagę na to w jakim stanie technicznym się on znajduje. Jest to przeważnie dość spory problem, który powoduje, że ludzie kupują szrot, który nie nadaje się do jazdy. Prawda jest jednak taka, że bardzo trudno jest później dochodzić racji i próbować na przykład odzyskać swoje pieniądze od właściciela samochodu, który nam go sprzedał. Dlatego w momencie kupna musimy mieć pewność, że samochód nadaje się do zakupu. Powinniśmy przede wszystkim wszystko dokładnie sprawdzić. Najważniejsze dla nas będzie to jak pojazd prezentuje się od zewnątrz. Jeżeli wszystko wygląda dobrze to wcale nie znaczy, że nie mamy czym się martwić.

Stan karoserii

Zbyt dobry stan lakieru może równie dobrze sugerować nam, że pojazd był uczestnikiem wypadku i został naprawiony i następnie lakierowy. Musimy uważać na tego rodzaju sytuacje – jeżeli będziemy mieli problemy w przyszłości to musimy poradzić sobie z takimi sytuacjami w odpowiedni dla nas sposób. Przede wszystkim dobrze jest dokonać oceny wizualnej. Wszelkie odstępstwa od kolorów oryginalnego lakieru mogą nam mówić, że faktycznie samochód jest po drastycznej naprawie.

Samochód (pixabay.com)
Samochód (pixabay.com)

Sprawdzanie stanu samochodu

Równie dobrze możemy wykorzystać również czujniki grubości lakieru. Dzięki temu będziemy w stanie dokładnie określić czy jest on położony oryginalnie czy może przez lakiernika w warsztacie samochodowym. Ocenić należy też wygląd silnika oraz podwozia. Jeżeli nie mamy o tym pojęcia to warto jest zabrać samochód do stacji kontroli pojazdów i zobaczyć czy wszystko wygląda w odpowiedni sposób czy też nie. Jeżeli pojazd będzie budził nasze wątpliwości to warto jest zrezygnować z niego na rzecz innego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *